Yok öyle 3.5’a imza atmak

Yok öyle 3.5’a imza atmak NEVŞEHİR(MHA) Birleşik Kamu-İş Sendikası Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, devlet memurlarına yönelik yapılan toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Demir, “Memurları, sözde toplu sözleşme masalarında satan, hak kaybına uğratan, memurun değil Hükümetin çıkarlarını gözeten Memur Sen Sendikacılığı üyelerine kazanım elde etmek için değil, sadece aidat toplamaktan ibaret görmektedir.Baskıyla, tehditle, şantaj […]

 Yok öyle 3.5’a imza atmak

26.07.2021 - 10:43

Güncelleme : 26.07.2021 - 10:43

Yok öyle 3.5’a imza atmak

NEVŞEHİR(MHA) Birleşik Kamu-İş Sendikası Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, devlet memurlarına yönelik yapılan toplu sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Demir, “Memurları, sözde toplu sözleşme masalarında satan, hak kaybına uğratan, memurun değil Hükümetin çıkarlarını gözeten Memur Sen Sendikacılığı üyelerine kazanım elde etmek için değil, sadece aidat toplamaktan ibaret görmektedir.Baskıyla, tehditle, şantaj ve makam rüşveti ile kamu çalışanlarını sendikalarına üye olmaya zorlayan sözde konfederasyon başta kendi üyeleri olmak üzere tüm kamu emekçilerini toplu görüşme masalarında sattığı da herkes tarafından bilinmektedir. Kamu emekçilerinin 3600 ek gösterge talebine, vergi adaletsizliğine, zam talebine, kamu emekçilerinin ekonomik, mesleki, örgütsel ve sosyal haklarına, memurun iş güvencesinin kaldırılmak istenmesine esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itilmesine , emeklinin açlık ve sefalete terk edilmesine , gençliğin işsizlikle boğuşmasına dair bir tek sözü olmamıştır. Bugüne kadar kamu emekçilerinin açlık ,yoksulluk ve enflasyon altında ezilmesine hep sessiz kalmıştır. Memura aldığı yüzde üç buçukluk zamla nam salan konfederasyon olarak tarihe geçmiştir. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu daima onurlu, ilkeli, belirli hedefler doğrultusunda hareket eden bir yön çizmiştir. Birleşik Kamu-İş geçmişte olduğu gibi gelecekte de emekçilerin sesi olmaya devam edecektir” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın