1800 CESUR YÜREK BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZDİR.

URGENÇ; NEVŞEHİR’DE EN ÇOK BÜYÜYEN SENDİKA “TÜRK EĞİTİM SEN” OLMUŞTUR. Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç; sendikaların yetki imzalarından sonra yetki sürecini değerlendiren bir basın açıklaması yayınladı. 1800 CESUR YÜREK BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZDİR. Başkan Urgenç açıklamasına; devlet, bayrak, vatan, millet, Atatürk sevdalısı, vatansever kıymetli dava ve yol arkadaşlarım, İl, denetleme, disiplin, ilçe, […]

 1800 CESUR YÜREK BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZDİR.

24.05.2021 - 9:04

Güncelleme : 24.05.2021 - 9:04
URGENÇ; NEVŞEHİR’DE EN ÇOK BÜYÜYEN SENDİKA “TÜRK EĞİTİM SEN” OLMUŞTUR.
Türk Eğitim Sen Nevşehir şube başkanı Tayfur Urgenç; sendikaların yetki imzalarından sonra yetki sürecini değerlendiren bir basın açıklaması yayınladı.
1800 CESUR YÜREK BU BAŞARI SİZİN ESERİNİZDİR.
Başkan Urgenç açıklamasına; devlet, bayrak, vatan, millet, Atatürk sevdalısı, vatansever kıymetli dava ve yol arkadaşlarım, İl, denetleme, disiplin, ilçe, Üniversite, Kadın Komisyonu başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimiz ve her türlü baskıya direnen, teklif ve tehdit stratejisine karşı, muhataplarına hak, ahlak ve adaleti hatırlatan 1800 cesur yürek bu başarı sizin eseriniz hepinize çok teşekkür ediyorum sözleriyle başladı. Nevşehir’de görev yapan tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.
TÜRK EĞİTİM SEN NEVŞEHİR ŞUBESİ İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.
Başkan Urgenç, Türk Eğitim Sen’e kuruluşundan beri 1992 yılından itibaren emek veren, büyüten hak mücadelesinin simge ismi haline getiren, markalaşmasını sağlayan tüm arkadaşlarımızı, büyüklerimizi, ve üyelerimizi saygıyla selamlıyorum. Yaklaşık üç buçuk yıldır yönetim kurullarımızla gece gündüz demeden her bir üyemizin derdini dert, sevincini sevinç, kederini keder bilip sorunlarını çözmek için mücadele ettik. Hamdolsun ne arkadaşlarımızın ne de sendikamızın başını eğdirmedik. Verilmeyecek şeyler vardır. Şeref gibi, şan gibi. diyerek hakkımızı söke söke almaya gayret ettik. Adaleti, liyakati, hakkı ve hakikati savunduk. Çalışanların özlük ve mali haklarının geliştirilmesi için mücadele ettik. Bu mücadelemizde bayrağı devir aldığımız 2017 Kasım ayında 1302 üyemizle yola çıkmıştık. 15 Mayıs 2018 mutabakat döneminde 1434, 15 Mayıs 2019 mutabakat döneminde 1573, 15 Temmuz 2020 mutabakat döneminde 1682 ve 15 Mayıs 2021 mutabakat döneminde 1768 üye sayılarımızla son 3.5 yılda 466 net üye artışı gerçekleştirdik. Bugün ücretsiz izin vb. nedenlerle mutabakata yansımayan 32 üyemizle 1800 üyeye ulaşmanın haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu başarı tüm üyelerimizin, yönetim kurullarımızın eseridir. Tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum. Dedi.
86 NET ÜYE ARTIŞI GERÇEKLEŞTİRDİK.
Başkan Urgenç; Bu yıl içinde Nevşehir’de faaliyet gösteren tüm sendikalar içerisinde en fazla üye artışı gerçekleştiren sendika Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesidir. Yetkili sendika olmak için emin adımlarla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir önceki yıla göre çalışma alanlarımızda üye sayılarımızı artırarak yeni 182 üye kaydı gerçekleştirip 86 net üye artışı ile bu yetki dönemini tamamladık. Eğitim çalışanlarının sendikamıza yüklediği görev ve sorumluğun bilinci ile sendikal çalışmalarımıza hızlı bir şekilde devam etmekteyiz. İfadelerini kullandı.
NEVÜ’DE VE AVANOS’TA YETKİLİ SENDİKAYIZ
Başkan Urgenç ayrıca Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde en yakın sendikayla arasındaki farkı açarak yetkili sendika olmayı devam ettirdiklerini belirterek Üniversite başkanı Abdullah Çamcı ve yönetim kuruluna, birim temsilcilerine, Tes’in sendikal mücadelesine güven duyan üyelerimize teşekkür ediyorum. Dedi. Urgenç; Açıklamasının devamında Avanos ilçemizde de en yakın sendika ile farkı açarak yetkili sendika olmayı sürdüren başkanımız Taner Durukan ve yönetim kurullarına, kurum temsilcilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyorum. İfadelerini kullandı.
SALGIN NEDENİYLE ÖĞRETMENLER ODASINDA BULUŞAMADIK.
Başkan Urgenç; Türk Eğitim Sen emek sendikacılığı yapan bir STK’dır. Sendikacılığı makam odalarında değil alanda, sahada yüz yüze gerçekleştiren bir sendikayız. Bizim elinde form ile dolaşan okul idarecilerimiz yoktur. Kurum yöneticileri ile çalışanlarını hatır gönül sendikacılığı ile birbirine gebe bırakan anlayışla mücadelemiz sürecektir. Bunu tarihsel hafızamıza kaydediyoruz. Devleti ve bürokrasiyi çökertmeye çalışan anlayışın karşısında durarak sendikal faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kimseye hak yiyerek makam mevki ve koltuk vaad etmiyoruz. Mücadelemizin şerefini ve onurlu bir çalışma hayatını, şerefli bir yaşamı vaad ediyoruz. Eğilmeden, bükülmeden dik yaşadık, dik durduk. Dik durmaya devam edeceğiz. Devleti ebedi müddet ilkesi doğrultusunda, Devleti ebedi adalet şiarıyla sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Mutlu çalışanlar Büyük Türkiye’yi inşa edeceklerdir. Gayemiz çalışanların mutluluğudur. Türkiye’nin aydınlık yarınlara ulaşmasıdır. Ne Mutlu Türk’üm Diyene! İfadeleriyle açıklamasını bitirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın