Yeni ilçenin akıbeti belirsizliğini koruyor

Yeni ilçenin akıbeti belirsizliğini koruyor NEVŞEHİR(MHA) Avanos ilçesine bağlı Kalaba ve Çalış beldelerinin birleştirilerek yeni bir ilçe kurulması yönünde girişimler henüz sonuç vermiş değil. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kalaba Belediye Başkanı Erdal Yorgancı, “Ankara’da iki vekilimizle de son istişarelerimizi yaptık. İller İdaresi Genel Müdürü randevumuz alındı. Benim nazarımda bu iş tamam. Aksilik olmazsa yakında çok […]

 Yeni ilçenin akıbeti belirsizliğini koruyor

01.02.2023 - 15:52

Güncelleme : 01.02.2023 - 15:52

Yeni ilçenin akıbeti belirsizliğini koruyor

NEVŞEHİR(MHA) Avanos ilçesine bağlı Kalaba ve Çalış beldelerinin birleştirilerek yeni bir ilçe kurulması yönünde girişimler henüz sonuç vermiş değil.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kalaba Belediye Başkanı Erdal Yorgancı, “Ankara’da iki vekilimizle de son istişarelerimizi yaptık. İller İdaresi Genel Müdürü randevumuz alındı. Benim nazarımda bu iş tamam. Aksilik olmazsa yakında çok daha net olacak durumumuz. Her şey umutla başlar. Ümidimiz yüksek boşa çakmaz inşallah. Bana göre ilçemize isim fikirleri belirlemeye başlayın. Beni bu kutlu davada Yalnız bırakmayan Kazım ve Alparslan başkanlarıma ve canım milletvekillerime ve dahi dua ve hatimleriyle desteklerini ruhumuzda hissettiğim geniş ailem Kalaba’ma çok teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın