YARIN CUMHURİYET’İ İLAN EDİYORUZ.!

YARIN CUMHURİYET’İ İLAN EDİYORUZ.! Cumhuriyetimizin 97.yılı Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda törenlerle kutlanıyor. Atatürk, Cumhuriyet, Bayrak ve kahramanlık marşlarıyla güne başlayan öğrenciler, Azerbeycanlı kardeşlerimize selam gönderdiler., Türk Bayraklarıyla okul bahçesinde yürüyüş yaparak şehitlerimizi andılar. Düzenelenen programda Cumhuriyet çoşkusu ve Atatürk sevgisini yürekten yaşadılar. Cumhuriyet çocuklarıyız. Biziz bayram, bayram yapan çocuklar yarınlarda başarı barış sevgiyle süslendi panolar, […]

 YARIN CUMHURİYET’İ İLAN EDİYORUZ.!

28.10.2020 - 15:38

Güncelleme : 28.10.2020 - 15:38

YARIN CUMHURİYET’İ İLAN EDİYORUZ.!

Cumhuriyetimizin 97.yılı Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda törenlerle kutlanıyor.

Atatürk, Cumhuriyet, Bayrak ve kahramanlık marşlarıyla güne başlayan öğrenciler, Azerbeycanlı kardeşlerimize selam gönderdiler.,

Türk Bayraklarıyla okul bahçesinde yürüyüş yaparak şehitlerimizi andılar. Düzenelenen programda Cumhuriyet çoşkusu ve Atatürk sevgisini yürekten yaşadılar.

Cumhuriyet çocuklarıyız. Biziz bayram, bayram yapan çocuklar yarınlarda başarı barış sevgiyle süslendi panolar, öğrenildi şiirler ayrı bir heyecanla coşkuyla bayram bizim için….

Vatan, bayrak….

Okurken şiirimizi yüreğimizde özgür güvercinler kanat çırpıyor gökyüzüne

Ay-Yıldız gökyüzü aydınlanıyor

Türkiyem aydınlanıyor.

Şehitlerimizin ruhu Ay-Yıldızla gökyüzünden şanlı bayrağımızı dalgalandırıyor.

Sen hep yaşa sen hep hep dalgalan!

“Ey Mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimizin son örtüsü

Işık ışık, dalga dalga bayrağım

Senin destanını okudum

Senin destanını yazacağım.”

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan “Bayrak ve Atatürk” temalı etkinliklerle okul koridorları ve panoları süslendi. Okulumuzda hakiki bayram yaşandı. Türk yıldızları sınıfımız tarafından “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlaması düzenlendi. Altınyıldızlı çocuklarımız coşkuyla bayramı kutladı. Çocuklarda vatan, millet, bayrak ve Atatürk Sevgisi ve bilinci uyandırmak için etkinliklerimiz devam ediyor.

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu ailesi adına tüm milletimizin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramını” kutluyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın