Vatan Yıldızlarından kadın hakları günü kutlaması

Vatan Yıldızlarından kadın hakları günü kutlaması   NEVŞEHİR(MHA) Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıldönümünü kutladı.   Paslanmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını vererek dünyada kadına bu hakkı veren devletlerin başında gelmektedir. […]

 Vatan Yıldızlarından kadın hakları günü kutlaması

05.12.2020 - 13:52

Güncelleme : 05.12.2020 - 13:52

Vatan Yıldızlarından kadın hakları günü kutlaması  

NEVŞEHİR(MHA) Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıldönümünü kutladı.  

Paslanmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 1934 yılında Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını vererek dünyada kadına bu hakkı veren devletlerin başında gelmektedir. Aynı dönemde Avrupa, Amerika ve Asya’daki birçok devletin bu haktan mahrum oldukları unutulmamalıdır. Dünyanın pek çok ülkesinden önce, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmiş olması Türk Milleti için ayrı bir öneme sahip olmakla birlikte; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kadınlara verdiği değerin çok önemli bir göstergesidir” ifadelerinde bulundu.  

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın