Vatan Yıldızları gönüllere dokunmaya devam ediyor

Vatan Yıldızları gönüllere dokunmaya devam ediyor NEVŞEHİR(MHA) Dünyayı ve ülkemizi etkisi alan Korona virüs salgınına karşın Nevşehir’de bir çok sivil toplum kuruluşundan Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şubesi son dönemlerin en etkin STK’lardan biri olmayı sürdürüyor. Salgın nedeniyle çok sayıda insanın işsiz ve yardıma ihtiyaç duyduğu bu dönemde Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz […]

 Vatan Yıldızları gönüllere dokunmaya devam ediyor

11.12.2020 - 10:37

Güncelleme : 11.12.2020 - 10:37

Vatan Yıldızları gönüllere dokunmaya devam ediyor

NEVŞEHİR(MHA) Dünyayı ve ülkemizi etkisi alan Korona virüs salgınına karşın Nevşehir’de bir çok sivil toplum kuruluşundan Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şubesi son dönemlerin en etkin STK’lardan biri olmayı sürdürüyor.

Salgın nedeniyle çok sayıda insanın işsiz ve yardıma ihtiyaç duyduğu bu dönemde Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri kimi zaman ihtiyaç sahiplerine imkan doğrultusunda yardım elini uzatmaya, kimi zaman da gönüllere dokunarak umut olmaya devam ediyor.

Nevşehir Merkez Güzeltyurt mahallesinde eşi vefat etmiş ve yalnız yaşayan 75 yaşındaki bir kadını evinde ziyaret eden Vatan Yıldızları Vakfı Şube Başkanı Ayşe Paslanmaz, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Özden Taşğın ve mahallenin de muhtarı olan Halit Yüncü yaşlı kadınla sohbet edip kendisine yardımcı olabilecekleri bir hususun olup olmadığını da sordular.

Mart ayından bu yana Türkiye’yi etkisi altına alan salgın sürecinde, salgın tedbirleri de ihmal edilmeden bu tür ziyaretlerde bulunarak insanlarımıza umut olmaya gayret ettiklerini söyleyen Başkan Ayşe Paslanmaz, “Salgın nedeniyle maddi ve manevi olarak kayba uğrayan, umutları kırılan insanlarımızın ellerinden tutarak bu sürecin ardından onları güzel günlerin beklediğini ziyaretlerimizde insanlarımıza bire bir söyleyerek imkanlarımız doğrultusunda Vatan Yıldızları Vakfı Nevşehir Şubemizin onların yanında olduğunu belirtiyoruz. Bizleri evlerinde konuk eden yürekleri güzel insanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın