Ücretsiz yemek uygulaması 6 şubat’ta başlıyor

  Ücretsiz yemek uygulaması 6 şubat’ta başlıyor NEVŞEHİR(MHA) Öğrencilere ücretsiz yemek uygulamasının önemli bir destek uygulaması olduğuna işaret eden Bakan Mahmut Özer, “Ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu’nu uygulanmak üzere 81 ilimize gönderdik. Bu kapsamda, resmî okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden tüm okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza […]

 Ücretsiz yemek uygulaması 6 şubat’ta başlıyor

01.02.2023 - 15:48

Güncelleme : 01.02.2023 - 15:48

 

Ücretsiz yemek uygulaması 6 şubat’ta başlıyor

NEVŞEHİR(MHA) Öğrencilere ücretsiz yemek uygulamasının önemli bir destek uygulaması olduğuna işaret eden Bakan Mahmut Özer, “Ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu’nu uygulanmak üzere 81 ilimize gönderdik. Bu kapsamda, resmî okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden tüm okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza haftanın beş günü, günlük bir öğün beslenme verilmesi uygulamasını başlatıyoruz. Bu kapsamda 6 Şubat itibariyle resmî okullara devam eden 1 milyon 450 bin öğrencimiz, bir öğün beslenme hizmetinden faydalanmaya başlayacak.” sözleriyle Millî Eğitim Bakanlığının eğitime erişimi artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ettiğini vurguladı.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul müdürleri ile toplantı yapıldı.

Düzenlenen toplantıda il geneli okul öncesi eğitim kurumlarında eğitimine devam eden 6 bin 278 çocuğa günlük bir öğün beslenme hizmeti verileceği kararlaştırıldı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın