“Arpalık Aile Şirketleri” ve “Kıdam Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapları dağıtıldı

“Arpalık Aile Şirketleri” ve “Kıdam Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapları dağıtıldı NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca daha önce emniyet müdürlüğünce el konulan, Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi tarafından toplatılması ve dağıtılması yasaklanmıştı. Daha sonra mahkeme kararıyla dağıtılmasında bir sakınca olmadığı belirtilen kitapları esnaflara ve halka dağıtmaya başladı. CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “Cumhuriyet Halk Partisi […]

 “Arpalık Aile Şirketleri” ve “Kıdam Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapları dağıtıldı

11.02.2021 - 17:55

Güncelleme : 11.02.2021 - 17:55

“Arpalık Aile Şirketleri” ve “Kıdam Tazminatında Fon Aldatmacası” kitapları dağıtıldı

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığınca daha önce emniyet müdürlüğünce el konulan, Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi tarafından toplatılması ve dağıtılması yasaklanmıştı. Daha sonra mahkeme kararıyla dağıtılmasında bir sakınca olmadığı belirtilen kitapları esnaflara ve halka dağıtmaya başladı.

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, “Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanlığı olarak Partimiz genel merkezimizden gönderilen Arpalık Aile Şirketi ve Kıdem Tazminatında Fon Aldatmacası isimli kitapları Nevşehir’de dağıtmak istedik. Ancak il emniyet müdürlüğü tarafından toplanan kitaplarımızın dağıtılamayacağı belirtilmişti. Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi kitaplarımızın toplatılmasına ve dağıtılamayacağına karar vermişti. CHP İl Başkanlığı olarak bir üst mahkeme olan Kırşehir Sulh Ceza Mahkemesine başvurmuş ve kararın iptalini istemiştik. Kırşehir Sulh Ceza Mahkemesi kararın durulmasını ve kitapların dağıtımında bir sakınca olmadığına karar vermişti. Kitapları Cumhuriyet Başsavcılığından teslim aldık. Gençlik Kolları Başkanımız ve il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte her iki kitabın dağıtımını yaptık.Söz konusu kitaplarımız halkımızın da ilgisini çekti. Bu arada kitap dağıtımı esnasında esnaflarımızın da sorunlarını dinledik. Esnaflarımız ne yazık ki Pandemi sürecinde hükümetin kendilerine yeterince sahip çıkmadığından bir hayli muzdarip durumlar” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın