Turist rehberlerine yönelik mesleki gelişim turları sürüyor

Turist rehberlerine yönelik mesleki gelişim turları sürüyor NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odası Başkanlığının üyelerin mesleki gelişimine yönelik olarak Avla Kanyonu ve Soğanlı Kiliselerinin; kültürel, doğal ve tarihi yerlerinin keşfedilmesi ve turizm potansiyelinin artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim gezisine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Yeşilhisar Kaymakamının da katıldıkları gezi programı üyelerin yoğun ilgi ve katılımları ile gerçekleştirildi. 8 […]

 Turist rehberlerine yönelik mesleki gelişim turları sürüyor

07.12.2022 - 13:39

Güncelleme : 07.12.2022 - 13:39

Turist rehberlerine yönelik mesleki gelişim turları sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Rehberler Odası Başkanlığının üyelerin mesleki gelişimine yönelik olarak Avla Kanyonu ve Soğanlı Kiliselerinin; kültürel, doğal ve tarihi yerlerinin keşfedilmesi ve turizm potansiyelinin artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen eğitim gezisine Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Yeşilhisar Kaymakamının da katıldıkları gezi programı üyelerin yoğun ilgi ve katılımları ile gerçekleştirildi.

8 Km mesafedeki zorlu Avla yürüyüşü sonrasında: Karabaş, Yılanlı ve Barbara kiliseleri ziyaret edildi. Araştırmacı Yazar Mustafa Uysun, tarafından, Soğanlıda bulunan Kiliselerin tarihi, konumu ve mimari yapısına yönelik anlatım gerçekleştirildi.

Yerli basınında büyük ilgi gösterdiği, kanyon gezisi sonrasında sucuk ekmek ve içecek ikramı gerçekleştirildi.
NERO yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ve gayretleri ile düzenlenen kapsamlı eğitim gezisi sonrası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Onur,  ilgi ve katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın