Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun

Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı – Diş Hekimi Mehmet Bilgin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Büyük Türk Milletinin, istiklal ve istikbal için vermiş olduğu şanlı ve onurlu mücadelesinin sonucu ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü coşkusunu ve heyecanını, millet olarak hep birlikte […]

 Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun

29.10.2022 - 15:50

Güncelleme : 29.10.2022 - 15:50

Tüm ulusumuzun bayramı kutlu olsun

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı – Diş Hekimi Mehmet Bilgin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Büyük Türk Milletinin, istiklal ve istikbal için vermiş olduğu şanlı ve onurlu mücadelesinin sonucu ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıldönümü coşkusunu ve heyecanını, millet olarak hep birlikte yaşadıklarına dikkat çeken CHP Nevşehir İl Başkan Yardımcısı – Diş Hekimi Mehmet Bilgin, “Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet; aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır.
Kurduğu devletlerin tamamında, adaleti, vicdanı, insana verilen değeri asla tartışmaya açmayan Türk Milleti, emsalsiz fedakârlıklarla ve mücadelelerle kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde de aynı çizgiyi muhafaza etmiştir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Cumhuriyetimizi kurarken verdikleri mücadelede sadece vatan toprağını değil, aynı zamanda insanlık onurunu, yükselen karanlık bir zihniyete karşı da müdafaa etmişlerdir. Türk Milleti sadece yaşamak için değil aynı zamanda yaşatmak için varlığını sürdüren bir millet olmuştur.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Nevşehirli hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın