TSS’nin hukuk mücadelesi sürüyor

TSS’nin hukuk mücadelesi sürüyor NEVŞEHİR(MHA) Uşak’ta görev yapan aile hekimine iş bırakma eylemine katılarak göreve gelmediği için “12 İhtar Puanı” cezası verilmişti. Söz konusu cezanın iptali için sendika tarafından açılan davada mahkeme tarafından karar verildi. Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “Uşak İdare Mahkemesi verdiği kararda; aile hekimi üyemizin sendikasının yetkili kurullarınca alınan karara […]

 TSS’nin hukuk mücadelesi sürüyor

07.07.2023 - 14:36

Güncelleme : 07.07.2023 - 14:36

TSS’nin hukuk mücadelesi sürüyor

NEVŞEHİR(MHA) Uşak’ta görev yapan aile hekimine iş bırakma eylemine katılarak göreve gelmediği için “12 İhtar Puanı” cezası verilmişti. Söz konusu cezanın iptali için sendika tarafından açılan davada mahkeme tarafından karar verildi.

Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; “Uşak İdare Mahkemesi verdiği kararda; aile hekimi üyemizin sendikasının yetkili kurullarınca alınan karara uyarak, sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi ve düzeltilmesi amacıyla düzenlenen iş bırakma eylemine katıldığını vurguladı. Mahkeme aile hekiminin üyesi olduğu sendikanın aldığı bir karar sonucunda gerçekleşen göreve gelmeme eyleminin “Özürsüz olarak göreve gelmemek” fiili kapsamında değerlendirilemeyeceğine dikkat çekerek sendikal faaliyet kapsamında bir fiil olarak kabul edilmesi gerektiğine hükmetti. Mahkeme “12 İhtar Puanı” cezasının verildiği işlemin hukuka aykırı olduğuna karar verip cezayı iptal etti” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın