Toplu sözleşmeleri hep masada yaptık

Toplu sözleşmeleri hep masada yaptık NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş İl Başkanı Muhammet Fatih Mutlu, Nevşehir ili genelinde 17’ye yakın belediye de yaptıkları toplu iş sözleşmelerinde sorun yaşamadıklarını dile getirirken, bu konuda belediye başkanlarının olumlu bir yaklaşım gösterdiklerini belirtti. Başkan Mutlu, “Nevşehir ili genelinde Hizmet-İş sendikamız 16-17 belediyede toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yapıyoruz. Gerek kadrolu çalışanlarımız gerekse 2018 […]

 Toplu sözleşmeleri hep masada yaptık

05.02.2021 - 9:50

Güncelleme : 05.02.2021 - 9:50

Toplu sözleşmeleri hep masada yaptık

NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş İl Başkanı Muhammet Fatih Mutlu, Nevşehir ili genelinde 17’ye yakın belediye de yaptıkları toplu iş sözleşmelerinde sorun yaşamadıklarını dile getirirken, bu konuda belediye başkanlarının olumlu bir yaklaşım gösterdiklerini belirtti.

Başkan Mutlu, “Nevşehir ili genelinde Hizmet-İş sendikamız 16-17 belediyede toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yapıyoruz. Gerek kadrolu çalışanlarımız gerekse 2018 yılından sonra belediye şirketlerinde çalışanlarımıza hizmet veriyoruz. Tamamlanmış ve halen süren toplu iş sözleşmelerimiz var. Belediye Başkanlarımızla bir araya gelip bu çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını bulabilecek ücretlerin verilebilmesi için çalışmalarda bulunuyoruz. Sağ olsunlar belediye başkanlarımızda çalışanlarının emeklerini yok saymıyorlar. Biz güne kadar hiç bir belediyemizde bu konuda sıkıntı yaşamadık. Masada sözleşme imzaladık. Belediyelerde kurulan personel AŞ’ler özellikle taşeron işçilerimiz açısından olumlu bir yapılanma oldu. Çünkü işçilerimiz bu sistemle artık belediyelerin 4D statüsünde birer kadrolu elemanı oldular” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın