Tezgahlarda her türlü zevke uygun ürün var

Tezgahlarda her türlü zevke uygun ürün var NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi Avanos ilçesindeki çanak çömlek tezgahlarında adeta ne ararsanız var. Mutfaklarda kullanılan çanak çömleklerin yanında dekoratif amaçlı kullanılacak olan ürünlerin bolluğu da tezgahlarda dikkat çekiyor. Onlardan biri de Osmanlı Padişahlarının giydikleri kaftanlar. Çanak Çömlek ustalarının maharetli ellerinden çıkan ve daha sonrasında büyük bir […]

 Tezgahlarda her türlü zevke uygun ürün var

22.01.2021 - 13:33

Güncelleme : 22.01.2021 - 13:33

Tezgahlarda her türlü zevke uygun ürün var

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya bölgesinin el sanatları merkezi Avanos ilçesindeki çanak çömlek tezgahlarında adeta ne ararsanız var.

Mutfaklarda kullanılan çanak çömleklerin yanında dekoratif amaçlı kullanılacak olan ürünlerin bolluğu da tezgahlarda dikkat çekiyor. Onlardan biri de Osmanlı Padişahlarının giydikleri kaftanlar.

Çanak Çömlek ustalarının maharetli ellerinden çıkan ve daha sonrasında büyük bir titizlikle Osmanlı motifleri süslenen kaftanlar da atölyelere gelen yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunulmuş durumda.

İçerisine yerleştirilebilecek bir mumla nostaljik bir aydınlatma ürünü olarak ta kullanılabileceği belirtilen Çanak Kaftan’lar yeni yeni tezgahlarda yerini alırken, görenlerin de ilgisini çekiyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın