TARSİM sigortası için son gün 15 Şubat

TARSİM sigortası için son gün 15 Şubat NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, Çiftçileri TARSİM sigortaları konusunda bilgilendirdi. Çiftçileri uyaran başkan Mustafa Korkmaz, “Herhangi bir doğal afete karşı TARSİM sigortalarını yaptırmanız çok önemli son yıllarda dolu ve don gibi doğal afetleri sıkça görmekteyiz ve bu afetlerden dolayı tarım alanları zararlarınında daha da fazla olduğunu […]

 TARSİM sigortası için son gün 15 Şubat

11.02.2021 - 11:14

Güncelleme : 11.02.2021 - 11:14

TARSİM sigortası için son gün 15 Şubat

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, Çiftçileri TARSİM sigortaları konusunda bilgilendirdi.

Çiftçileri uyaran başkan Mustafa Korkmaz, “Herhangi bir doğal afete karşı TARSİM sigortalarını yaptırmanız çok önemli son yıllarda dolu ve don gibi doğal afetleri sıkça görmekteyiz ve bu afetlerden dolayı tarım alanları zararlarınında daha da fazla olduğunu gözlemlemekteyiz. Üreticilerimizi bu afetlerden korunabilmesi ve bir yıllık emeklerinin heba olmaması için Devlet destekli (TARSİM) Tarım Sigortası yaptırmaları doğal afetlerde ekonomik kayıplara karşı çok önemlidir. Üzüm üreticilerimizin dona karşı bağlarını TARSİM sigortası yaptırabilmeleri için sigortalama son günü 15 Şubat 2021 Pazartesi günüdür.

Bir yıllık emeğin heba olmaması için, Çiftçilerimizi Tarım Sigortası yapmaya ve Ürgüp’te yetkili olarak Tarım Kredi Kooperatifine veya yetkili sigorta acentelerinden herhangi birine başvuruda bulunarak Tarımsal ürünlerini, Hayvan varlıklarını ve Tarımsal işletmelerini TARSİM sigortası yaptırmaları konusun da çiftçilerimizi önemle uyarıyoruz. dedi.

Başkan Korkmaz TARSİM’in bilgilendirmesini de paylaştı; “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de küresel ısınmanın yol açtığı iklim değişikliği nedeniyle, doğal afetlerin ve çeşitli risklerin frekansı ve şiddeti her geçen gün artmaktadır. Geçtiğimiz günlerde ülkemizin çeşitli yerlerinde aniden ve şiddetli bir şekilde yaşanan sel-su baskını, hortum, dolu, vb. felaketler neticesinde, ürünler ve seralar ciddi düzeyde zarar görmüş, hepimizi derinden yaralayan can kayıpları yaşanmıştır. Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki, üreticilerin, tarımsal üretimlerini kesintisiz bir şekilde devam ettirebilmeleri ve gelir kayıpları yaşamamaları için tek güvence TARSİM’dir. Şimdi vakit kaybetmeden poliçe son kabul tarihlerini tarsim.gov.tr üzerinden takip ederek, yetkili sigorta şirketlerinin acenteleri aracılığıyla ürününüzü, dolu, fırtına, hortum, yangın, heyelan, deprem, sel-su baskını risklerinin neden olduğu miktar kaybı ile dolu riskinin neden olduğu kalite kaybına ve bu risklere ilave olarak don riskinin neden olduğu miktar kaybına karşı sigortalatınız. Ayrıca meyve ağaçlarınızı, dolu, fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan ile sel-su baskını, kar ağırlığı, taşıt çarpması risklerine karşı; meyve bahçelerinizi dolu, dolu ağırlığı, fırtına, hortum, deprem, yangın, sel-su baskını, taşıt çarpması risklerine karşı Tarım Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Şimdi Üzüm üreticileri için sigorta yaptırmanın tam zamanı.”

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın