Sosyal mesafeye aldırış eden yok

Sosyal mesafeye aldırış eden yok NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin Korona Virüs mücadelesi sürerken, zaman zaman ortaya çıkan görüntüler vatandaşın özellikle sosyal mesafe konusunda ne kadar duyarsız olduğunu gözler önüne seriyor. Salgın nedeniyle alınan maske takma zorunluluğuna büyük bir oranda uyduğu gözlenen vatandaşın sosyal mesafenin de korunması gerektiğine pek aldırış etmediği görülüyor. Nevşehir il merkezindeki bir alış veriş […]

 Sosyal mesafeye aldırış eden yok

14.01.2021 - 10:18

Güncelleme : 14.01.2021 - 10:18

Sosyal mesafeye aldırış eden yok

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin Korona Virüs mücadelesi sürerken, zaman zaman ortaya çıkan görüntüler vatandaşın özellikle sosyal mesafe konusunda ne kadar duyarsız olduğunu gözler önüne seriyor.

Salgın nedeniyle alınan maske takma zorunluluğuna büyük bir oranda uyduğu gözlenen vatandaşın sosyal mesafenin de korunması gerektiğine pek aldırış etmediği görülüyor. Nevşehir il merkezindeki bir alış veriş merkezi önünde mağazanın açılmasını bekleyen onlarca vatandaşın sabahın erken saatlerindeki alış veriş telaşında yine bir sosyal mesafesizlik örneği daha sergilendi.

Bir an önce mağazaya girip alış verişlerini yapmak için adeta birbirleriyle yarışan vatandaşlara salgından korunmanın en önemli üç unsurundan birinin de sosyal mesafeyi de korumak olduğunu hatırlatan da olmadı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın