Nevşehir merkez ve 3 ilçeye de hizmet veriliyor

Nevşehir merkez ve 3 ilçeye de hizmet veriliyor NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan H tipi tescilli Evde Sağlık Hizmet Birimi bulunmakta. İl Sağlık Müdürlüğü birinci katında yapılandırıldı. Evde Sağlık Hizmet Birimi Nevşehir merkezi ve merkeze bağlı yerleşim yerleri ile, Derinkuyu, Acıgöl ve Gülşehir’e de hizmet vermekte. Birimde hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru gibi personeller istihdam […]

 Nevşehir merkez ve 3 ilçeye de hizmet veriliyor

03.10.2023 - 12:47

Güncelleme : 03.10.2023 - 12:47

Nevşehir merkez ve 3 ilçeye de hizmet veriliyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Devlet Hastanesinde bulunan H tipi tescilli Evde Sağlık Hizmet Birimi bulunmakta. İl Sağlık Müdürlüğü birinci katında yapılandırıldı. Evde Sağlık Hizmet Birimi Nevşehir merkezi ve merkeze bağlı yerleşim yerleri ile, Derinkuyu, Acıgöl ve Gülşehir’e de hizmet vermekte. Birimde hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru gibi personeller istihdam edildi.
Birim personeli tarafından evde yatalak olup da hastaneye getirilemeyen hastaların ev ziyaretleri yapılmakta. Ziyarette  hastanın muayenesi yapılmakta, kullanacağı ilaçları reçete edilmekte, enjeksiyon, pansuman ve sonda takılması gibi ihtiyaçları karşılanmakta. İlaç, beslenme ve alt bezi gibi raporlara ihtiyacı olanların da raporları düzenlenmekte. Hastane muayenesi ya da sağlık kurulu raporuna ihtiyacı olan  yatalak hastalar ambulansla hastaneye  taşınmakta ve buralarda işi biten hastalar tekrar evlerine geri götürülmekte.
Evde sağlık hizmetine ihtiyacı olan hasta ya da yakınlarının 444 38 33 no’lu Ulusal Çağrı Merkezi’ni aramaları gerekmekte. Çağrı merkezi hastayı aranan ilin Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezine yönlendirmekte. İl Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi de sisteme hasta kaydını yaparak hastanın ikametine göre ilgili Evde Sağlık Hizmeti Birimine yönlendirmekte. Daha sonra da Evde Sağlık Hizmet Birimi personeli hastayı evinde ziyaret ederek ihtiyacı olan hizmeti yerine getirmekte.
Ayrıca hastalar ve yakınları hastanemizin 0 384 2154277  no’lu telefonundan Evde Sağlık Birimini arayarak ihtiyaç duydukları bilgileri de alabilirler.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın