“Sağlıkta şiddete en ağır cezalar verilmeli”

“Sağlıkta şiddete en ağır cezalar verilmeli” NEVŞEHİR(MHA) Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada sağlıkta şiddete en ağır cezaların verilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Açıklamada; “Sağlıkta şiddetin vahşete dönüştüğünü, insanlıktan çıkmış zorbaların histerik bir halde vahşice sağlık çalışanlarının canına kast ettiğini görüyoruz. Son olarak Trabzon’da hastanenin acil servisinde gece saatlerinde hasta yakınlarının darp ve saldırısında hastane […]

 “Sağlıkta şiddete en ağır cezalar verilmeli”

14.09.2023 - 10:52

Güncelleme : 14.09.2023 - 10:52

“Sağlıkta şiddete en ağır cezalar verilmeli”

NEVŞEHİR(MHA) Türk Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanlığınca yapılan açıklamada sağlıkta şiddete en ağır cezaların verilmesi gerektiğine dikkat çekildi.

Açıklamada; “Sağlıkta şiddetin vahşete dönüştüğünü, insanlıktan çıkmış zorbaların histerik bir halde vahşice sağlık çalışanlarının canına kast ettiğini görüyoruz.

Son olarak Trabzon’da hastanenin acil servisinde gece saatlerinde hasta yakınlarının darp ve saldırısında hastane acil güvenlik görevlisi Ali Kemal Sağlam vücuduna aldığı darbeler nedeniyle kalbi durmuş,  yapılan müdahale ile  anjiyo sonucunda hayata döndürülmüştür. Yoğun bakımda tedavisi sürmektedir.  Kendisine geçmiş olsun diyoruz.

Sağlıkta şiddete çözüm için sağlık kurum ve kuruluşlarının sıfır toleranslı alan ilan edilmesi önerimiz süratle hayata geçirilmelidir.

Buradaki herhangi bir suçun ertelemesi, paraya çevrilmesi imkansız hale getirilerek hapis cezası ile cezalandırılması gereklidir.

Kınamakla, unutmakla ve münferit bir olay gibi görmekle bu şiddetin ne sonu gelir ne de çalışan kendini güvende hisseder.

Hastaları hayata tutunmaya çalışırken kendi hayatını kaybetme endişesi yaşamalarına sağlık çalışanlarının artık tahammül edecek sabrı kalmamıştır.

Bu nedenle bir kez daha vurguluyoruz; sağlıkta şiddete ağır yaptırım, kesin çözüm için en kısa sürede somut adım atılmalıdır. En ağır cezalar verilmelidir” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın