Sokakta çalıştırılan çocuklara para vermeyin

Sokakta çalıştırılan çocuklara para vermeyin NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Göç İdaresi İl Müdürlüğü sokakta çalıştırılan küçük çocuklara para verilmemesi uyarısında bulundu. Yapılan açıklamada; “Sokakta çalıştırılan, dilendirilen yabancı uyruklu çocuklara para verilmesi onlardan mendil ve benzeri ürünlerin alınması ailelerin çocuklarını çalıştırmayı dilendirmeyi gelir kapısı olarak görmesine sebep olmaktadır. Vicdani duygularınızla çocuklara yapmaya çalıştığınız bu yardımlar aslında onları sokağa […]

 Sokakta çalıştırılan çocuklara para vermeyin

25.12.2020 - 12:50

Güncelleme : 25.12.2020 - 12:50

Sokakta çalıştırılan çocuklara para vermeyin

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Göç İdaresi İl Müdürlüğü sokakta çalıştırılan küçük çocuklara para verilmemesi uyarısında bulundu.

Yapılan açıklamada; “Sokakta çalıştırılan, dilendirilen yabancı uyruklu çocuklara para verilmesi onlardan mendil ve benzeri ürünlerin alınması ailelerin çocuklarını çalıştırmayı dilendirmeyi gelir kapısı olarak görmesine sebep olmaktadır. Vicdani duygularınızla çocuklara yapmaya çalıştığınız bu yardımlar aslında onları sokağa bağımlı hale getirmekte ve sokaktaki tehlikelere ve risklere karşı korunmasız bırakmaktadır. Sokakta çalıştırılan dilendirilen çocuklar ile ilgili Nevşehir Valiliği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Nevşehir Belediyesi ortak çalışmalarına devam etmektedir” denildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın