Sabahın köründe ücretsiz ekmek telaşı

Sabahın köründe ücretsiz ekmek telaşı NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son bir kaç yıldır sabahın erken saatlerinde özellikle mülteci veya sığınmacı olarak Nevşehir’de ikamet eden kadınların ekmek telaşı dikkatlerden kaçmıyor. Sabah namazının hemen ardından yola koyulan mülteci veya sığınmacı, kara çarşaflı kadınlar bu ailelerin büyük bir oranda yaşamlarını sürdürdükleri yerleşim merkezlerinden hareketle il merkezindeki bazı ekmek fırınlarının önünde […]

 Sabahın köründe ücretsiz ekmek telaşı

31.10.2020 - 10:20

Güncelleme : 31.10.2020 - 10:20

Sabahın köründe ücretsiz ekmek telaşı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de son bir kaç yıldır sabahın erken saatlerinde özellikle mülteci veya sığınmacı olarak Nevşehir’de ikamet eden kadınların ekmek telaşı dikkatlerden kaçmıyor.

Sabah namazının hemen ardından yola koyulan mülteci veya sığınmacı, kara çarşaflı kadınlar bu ailelerin büyük bir oranda yaşamlarını sürdürdükleri yerleşim merkezlerinden hareketle il merkezindeki bazı ekmek fırınlarının önünde toplanıyor.

Edinilen bilgiye göre bazı hayırsever iş insanlarının günlük olarak söz konusu fırınlara tahsis ettiği ücretsiz ekmeklerden alabilmek için sıraya geçen kadınlar ellerinde 3’er – 5’er ekmekle tekrar evlerine dönüyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın