Ruhsatlandırma çalışmaları sürüyormuş?

Ruhsatlandırma çalışmaları sürüyormuş? NEVŞEHİR(MHA) Uzun yıllar nereye yapılacağı tartışmalarının ardından 23 Nisan 2015 tarihinde yapımına başlanan yeni öğretmenevinin ne zaman hizmete açılacağı belirsizliğini koruyor. Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 Yatırım Programı Kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin hemen arkasında yer alan 14 katlı yeni öğretmenevinin önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi bekleniyor. […]

 Ruhsatlandırma çalışmaları sürüyormuş?

01.02.2021 - 9:45

Güncelleme : 01.02.2021 - 9:45

Ruhsatlandırma çalışmaları sürüyormuş?

NEVŞEHİR(MHA) Uzun yıllar nereye yapılacağı tartışmalarının ardından 23 Nisan 2015 tarihinde yapımına başlanan yeni öğretmenevinin ne zaman hizmete açılacağı belirsizliğini koruyor.

Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2015 Yatırım Programı Kapsamına alınan ve Avanos yolu üzerinde Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin hemen arkasında yer alan 14 katlı yeni öğretmenevinin önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi bekleniyor.

210 yatak kapasiteli 5 yıldızlı otel kalitesinde bir konaklama ve sosyal aktivite mekanı olarak hizmet verecek olan Öğretmenevinde ayrıca spor ve fitnes salonu, lokal, mağazalar, restaurant, sauna, Türk hamamı ve 1000 kişilik çok amaçlı salon da yer alacak.

Öğretmen evi toplam inşaat alanı14 bin 500 m2 Bodrum+zemin+asma+10 normal kat +çatı katı Toplam 104 odası var. 80 Oda + 16 Suit Oda +8 Engelli odası olacak. Zemin katta 1000 Kişilik çok amaçlı salonu olacak. İdari bölüm + Mescit + Bebek Bakım Odası + Kütüphane ve 1 Adet Cep Sineması olacak.

Yeni öğretmenevinin tamamlanmasıyla birlikte özellikle Milli Eğitim Bakanlığının yurt genelinde yaptığı hizmet içi eğitim programlarının yanı sıra çeşitli organizasyonlarının büyük bir bölümünün bölgenin bir turizm yöresi olması nedeniyle de Nevşehir’de yapılabileceği öngörülüyor.

Alınan bilgiye göre çevre düzenleme çalışmaları da tamamlanan yeni öğretmenevinde hala ruhsatlandırma çalışmalarının tamamlanması bekleniyor.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın