Ortahisar’ımıza hayırlı olsun

Ortahisar’ımıza hayırlı olsun NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, seçim döneminde kasaba halkına verdiği sözlerden birini daha yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor. Başkan Ateş, “Ortahisar’ımıza ve hemşerilerimize seçimden önce verdiğimiz en önemli sözlerden birini daha tutmanın gururunu yaşıyoruz. Eski Paris Motel ve Eski Belediye Binamızı geri almak için başlattığımız hukuk mücadelemiz sonuçlandı. Ürgüp Asliye Hukuk […]

 Ortahisar’ımıza hayırlı olsun

11.06.2022 - 9:38

Güncelleme : 11.06.2022 - 9:38

Ortahisar’ımıza hayırlı olsun

NEVŞEHİR(MHA) Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, seçim döneminde kasaba halkına verdiği sözlerden birini daha yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyor.

Başkan Ateş, “Ortahisar’ımıza ve hemşerilerimize seçimden önce verdiğimiz en önemli sözlerden birini daha tutmanın gururunu yaşıyoruz. Eski Paris Motel ve Eski Belediye Binamızı geri almak için başlattığımız hukuk mücadelemiz sonuçlandı. Ürgüp Asliye Hukuk Mahkemesi’nin vermiş olduğu karar, önce Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 1.Hukuk Dairesi tarafından, son olarak Yargıtay 7.Hukuk Dairesi tarafından onaylanarak kesinleşti ve davalı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nin itirazları reddedildi. Bugünkü toplam değerleri yaklaşık 100 milyon TL olan; 1182,05 m² büyüklüğündeki arsa ve üzerindeki eski Belediye Binası ile 32129,88 m² büyüklüğündeki eski Paris Kamping, Ortahisar Belediyesi adına geri alındı. Hikaye çok uzun, halkımız da zaten her şeyi biliyor. O yüzden fazla söze gerek yok. Ne demiştik, biz boş laflara değil icraata bakıyoruz. Tapularımız Ortahisar’ımıza ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın