Onlar kıblegahımız Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri

Onlar kıblegahımız Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, Camilerin Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri olduğuna dikkat çekerken, Camiler ve din görevlileri haftasını da kutladı. Başkan Gülmez, “”Kıblegahımız Kâbe’nin yeryüzündeki şubeleri ve Allah’ın evleri olan camilerimiz, dinimizin ve istiklâlimizin simgesi olarak yükselen huzur, birlik ve ibadet mekânlarımızdır. Camilerimiz, Cenab-ı Hakk’a yönelen simalarımızın, kalplerimizin […]

 Onlar kıblegahımız Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri

02.10.2020 - 10:16

Güncelleme : 02.10.2020 - 10:16

Onlar kıblegahımız Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kamil Gülmez, Camilerin Kabe’nin yeryüzündeki şubeleri olduğuna dikkat çekerken, Camiler ve din görevlileri haftasını da kutladı.

Başkan Gülmez, “”Kıblegahımız Kâbe’nin yeryüzündeki şubeleri ve Allah’ın evleri olan camilerimiz, dinimizin ve istiklâlimizin simgesi olarak yükselen huzur, birlik ve ibadet mekânlarımızdır. Camilerimiz, Cenab-ı Hakk’a yönelen simalarımızın, kalplerimizin ve bedenlerimizin buluştuğu yerlerdir. Yine camilerimiz, hürriyet ve istiklâlimizin yegâne simgeleri, vatan tapularımız ve varlığımızı ayakta tutan kıymetli mabetlerimizdir. Üzüntülerimizi giderdiğimiz, moralimizi müspet anlamda düzelttiğimiz, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerler olan camilerimiz; aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi ve acıları paylaşmayı öğrendiğimiz mabetlerdir. Bizler de medeniyetimizin her biri bir şaheser olan mekanları korumak, yaşatmak, ihya etmek ve hayatın her alanının yanı sıra her anında var olmasına katkı sunmak adına üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın