ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE “HAYAT EVE SIĞAR” KONSERİ

ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE “HAYAT EVE SIĞAR” KONSERİ Nevşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlara moral vermek amacıyla üstü açık otobüs ile mahallelerde konser etkinlikleri düzenledi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında geçtiğimiz aylarda üstü açık otobüslerle düzenlediği sokak konserleri ile Türkiye’de birçok belediyeye öncülük eden Nevşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasında […]

 ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE “HAYAT EVE SIĞAR” KONSERİ

14.12.2020 - 9:27

Güncelleme : 14.12.2020 - 9:27

ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLE “HAYAT EVE SIĞAR” KONSERİ

Nevşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşlara moral vermek amacıyla üstü açık otobüs ile mahallelerde konser etkinlikleri düzenledi.

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında geçtiğimiz aylarda üstü açık otobüslerle düzenlediği sokak konserleri ile Türkiye’de birçok belediyeye öncülük eden Nevşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlamasında da bu etkinliklerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müzik Topluluğu, Belediye Başkanı Rasim Arı’nın kullandığı ve özel olarak dizayn edilen üstü açık bir otobüsle sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde mahalleleri gezerek konser verdi.

2000 Evler Mahallesi’nden başlayarak farklı mahallelerde devam eden konserde, müziğin sesini duyarak evlerinin penceresine ya da balkonlara çıkan vatandaşlar çalınan müziğe ve söylenen şarkılara alkışlarıyla eşlik etti.

Konser boyunca keyifli dakikalar geçiren vatandaşlar etkinlikten dolayı Belediye Başkanı Rasim Arı’ya teşekkür etti.

Kendisinin kullandığı otobüs içerisinden vatandaşları selamlayan Belediye Başkanı Arı, konser etkinliklerinin gelecek haftalarda da devam edeceğini söyledi.

Arı, gazetecilere yaptığı açıklamada, mart ayından itibaren sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde düzenledikleri etkinliği yeniden başlattıklarını, her hafta sonu farklı semtlerde gezici konser düzenleneceğini belirtti.

Hafta sonunu evlerinde geçirmek zorunda kalan vatandaşlara moral vermeyi amaçladıklarını aktaran Arı, “Belediye olarak insanlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını da gidermeye gayret ediyoruz. İnsanlar evlerinden çıkamıyorsa biz insanlarımızın ayağına gideriz dedik. Vatandaşlarımızın moral ve motivasyonlarına bir nebze katkımız olsun diye konserleri başlattık. İnşallah keyifli bir zaman geçirirler.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın