Öğrencilere yönelik “Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başvuruları Sürüyor

Öğrencilere yönelik “Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başvuruları Sürüyor Ahiler Kalkınma Ajansı ile Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği içerisinde oluşturulan eğitim platformunun bir ayağı olan “Başlangıç Noktası Akademi Programı” öğrencilerin duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve bu becerilerin dijital ortamda kullanabilmeleri öğretilerek,  öğrencilere girişimci bir ruh kazandırılması hedefleniyor. Bu doğrultuda, TR71 Bölgesi’ndeki Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir […]

 Öğrencilere yönelik “Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başvuruları Sürüyor

25.01.2021 - 19:42

Güncelleme : 25.01.2021 - 19:42

Öğrencilere yönelik “Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başvuruları Sürüyor

Ahiler Kalkınma Ajansı ile Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği içerisinde oluşturulan eğitim platformunun bir ayağı olan “Başlangıç Noktası Akademi Programı” öğrencilerin duygusal, sosyal ve bilişsel becerilerinin geliştirilmesi ve bu becerilerin dijital ortamda kullanabilmeleri öğretilerek,  öğrencilere girişimci bir ruh kazandırılması hedefleniyor.

Bu doğrultuda, TR71 Bölgesi’ndeki Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir Ve Niğde illerindeki üniversitelerinden yetenekli üçüncü ve dördüncü sınıf lisans öğrencilerine eğitimler verilecek ve onların geleceğin değişim öncüleri olmalarına katkı sağlanacak.

Seçimleri tamamlanan öğrenciler, Şubat-Haziran 2021 döneminde eğitim programına alınacaktır. Mentörlük ve staj imkanlarının da öğrencilere sunulacağı geniş kapsamlı bir program haline dönüştürülmesi planlanıyor. Program da eğitimler 5 ana modülden oluşacak.

1.      Dijital Okuryazarlık ve Gelişen Teknolojiler

2.      Sürdürülebilirlik

3.      Girişimcilik

4.      Mülakatlara Hazırlık

5.      Mentorluk

 

Öte yandan, eğitim programları sürerken başarılı öğrenciler sektörlerin lider kuruluşlarında staj yapma imkanı sağlanacak. Stajların büyük bir bölümü çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek olup AHİKA da bu kapsamda belli sayıda stajyer kabul edecek.

Ayrıca Türkiye Bilişim Vakfı tarafından başarılı öğrencilerin bir bölümüne eğitim süresince burs sağlanacak.

Eğitimleri tamamlayan öğrencilerin çalıştıkları alanlarda istihdam edilmesi ya da girişimci olmaları konusunda AHİKA ve Başlangıç Noktası kolaylaştırıcı bir rol oynayacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın