Nevşehir medeniyetlerin kesiştiği bir uygarlık merkezi

Nevşehir medeniyetlerin kesiştiği bir uygarlık merkezi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir’in il oluşunun 67. yıldönümünü kutladı. Tarım, turizm, ticaret ve sanayi alanında son yıllarda Türkiye’nin önemli kentlerinden biri haline gelen Nevşehir’in önümüzdeki yıllarda daha gelişip büyüyeceğine inandıklarını kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, “Doğası, tarihi […]

 Nevşehir medeniyetlerin kesiştiği bir uygarlık merkezi

20.07.2021 - 13:32

Güncelleme : 20.07.2021 - 13:32

Nevşehir medeniyetlerin kesiştiği bir uygarlık merkezi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Nevşehir’in il oluşunun 67. yıldönümünü kutladı.

Tarım, turizm, ticaret ve sanayi alanında son yıllarda Türkiye’nin önemli kentlerinden biri haline gelen Nevşehir’in önümüzdeki yıllarda daha gelişip büyüyeceğine inandıklarını kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, “Doğası, tarihi ve kültürü ile çok büyük medeniyetlerin kesiştiği bir uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir, sahip olduğu bu temel değerlerle bir yanda turizm sektöründe ve diğer yanda tarım, ticaret ve sanayi alanında önemli gelişimlerini bundan sonra da sürdürecektir. Ülkemizin en önemli cazibe kenti haline gelecektir. Kültür ve turizm bakanlığı tarafından marka kentler içerisinde gösterilen Nevşehir Türkiye’de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan ve büyüyen kentleri arasında hak ettiği yeri almalıdır. Bu vesileyle Nevşehir’imizin il oluşunun 67. Yıldönümünü kutluyor, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın