Nevşehir Hayvan Pazarı Bayrama Kadar Açık

Nevşehir Hayvan Pazarı Bayrama Kadar Açık   Türkiye’nin en modern canlı hayvan pazarlarından birine sahip olan Nevşehir Ticaret Borsası Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı.   Nevşehir Alacaşar yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarının bu yılda Nevşehir halkına en iyi şekilde hizmet vereceğini belirten Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş: “Nevşehir Canlı Hayvan Pazarına […]

 Nevşehir Hayvan Pazarı Bayrama Kadar Açık

03.07.2022 - 18:29

Güncelleme : 03.07.2022 - 18:29

Nevşehir Hayvan Pazarı Bayrama Kadar Açık

 

Türkiye’nin en modern canlı hayvan pazarlarından birine sahip olan Nevşehir Ticaret Borsası Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

Nevşehir Alacaşar yolu üzerinde bulunan canlı hayvan pazarının bu yılda Nevşehir halkına en iyi şekilde hizmet vereceğini belirten Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Başkanı İbrahim Salaş: “Nevşehir Canlı Hayvan Pazarına Bu yılda hem satıcılarımız hem de kurban alacak vatandaşlarımız pazarımıza gelecek ve kurbanlıklarını güvenli bir şekilde alacak. Bizlerde iyi bir şekilde hizmet verilmesi için tüm çalışmalarımızı tamamladık” dedi.

 

Nevşehir Hayvan Pazarı’nın Pazar gününden itibaren Kurban Bayramı’nın 1’nci gününe kadar açık kalacağı belirtildi.

 

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Nevşehir’de hayvan pazarı hareketlendi. Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan pazarında da hareketlilik arttı. Bugün Alacaşar Yolu üzerinde bulunan kurulan hayvan pazarında küçükbaş hayvanların fiyatı 2 bin lira ile 4 bin 500 lira arasında değişirken, büyükbaş hayvan fiyatları 15 bin liradan başlayıp 45 bin liraya kadar çıkabiliyor. Nevşehir’de Alacaşar yolu üzerinde kurulu bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Hayvan Pazarı’nda bayram hareketliliği yaşanıyor.

 

SON BİR HAFTA HAYVAN ALIM- SATIMI YAPILABİLECEK

 

Pazarda hayvan satıcıları ile kurbanlık telaşına düşen vatandaşlar arasında kıyasıya pazarlıklar yaşanırken, satıcılar fiyatların düşük olmasından alıcılar ise yüksekliğinden yakındı.

 

Bu arada hayvan pazarlarında satışa sunulan kurbanlık hayvanların bulaşıcı hastalıklar yönünden kontrolleri Nevşehir Ticaret Borsası’nın görevli veteriner hekimlerce yapılıyor. İl ve merkez ilçe dışından getirilen hayvanlar için Veteriner Sağlık Raporu aranırken, merkez ilçe köylerinden getirilen hayvanlarda ise menşe şehadetnamesi kontrolü yapılıyor.

 

İl Jandarma Alay Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince canlı hayvan nakilleri kontrol altına alındığı belirtildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın