İş ve meslek danışmanları işsizleri bilgilendiriyor

İş ve meslek danışmanları işsizleri bilgilendiriyor NEVŞEHİR(MHA) İş-Kur Nevşehir İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren iş ve meslek danışmanları işsizlere en kısa zamanda yeniden istihdama katılabilmeleri için yön vermeye devam ediyor. İş-Kur İl Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre yılın geride kalan bölümünde iş ve meslek danışmanları 8 bina yakın işsizle bire bir irtibat kurarak onları yeni iş […]

 İş ve meslek danışmanları işsizleri bilgilendiriyor

27.11.2020 - 11:02

Güncelleme : 27.11.2020 - 11:02

İş ve meslek danışmanları işsizleri bilgilendiriyor

NEVŞEHİR(MHA) İş-Kur Nevşehir İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren iş ve meslek danışmanları işsizlere en kısa zamanda yeniden istihdama katılabilmeleri için yön vermeye devam ediyor.

İş-Kur İl Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre yılın geride kalan bölümünde iş ve meslek danışmanları 8 bina yakın işsizle bire bir irtibat kurarak onları yeni iş bulabilmelerine yönelik yönlendirmelerde bulundu.

Bin 200’e yakın işyerini ziyaret eden iş ve meslek danışmanları ayrıca 20’ye yakın eğitim-öğretim kurumuna da ziyarette bulundu.

Bu arada İş-Kur İl Müdürlüğüne kayıtlı işgücü sayısının 22 bin dolayında, kayıtlı işsiz sayısının ise 12 bin civarında olduğu da bildirildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın