Neden Atatürk ?

Neden Atatürk ? NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Atatürk’ün bir çok dünya liderlerine model olmuş bir lider olduğunu söyledi. Demir, “Atatürk sadece Büyük Türk Milletinin değil, aynı zamanda, onun döneminde yaşamış olan bütün dünya devletlerinin de ufkunun açılmasına model olmuş kahraman bir liderdir. Atatürk düşmanlarının farkında olmadıkları bir durum var ki, onun […]

 Neden Atatürk ?

27.06.2022 - 8:53

Güncelleme : 27.06.2022 - 9:01

Neden Atatürk ?

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Atatürk’ün bir çok dünya liderlerine model olmuş bir lider olduğunu söyledi.

Demir, “Atatürk sadece Büyük Türk Milletinin değil, aynı zamanda, onun döneminde yaşamış olan bütün dünya devletlerinin de ufkunun açılmasına model olmuş kahraman bir liderdir. Atatürk düşmanlarının farkında olmadıkları bir durum var ki, onun yerini dolduracak başka bir kahraman doğmamıştır. Dünyada Hitler, Mussolini gibi liderler ülkelerini kasıp kavururken, o gerçek demokrasiyi kurmanın yollarını arayacak kadar örnek bir lider olmuştur. Büyük Atatürk, Türk Milletine hiç yalan söylememiştir.

Büyük Atatürk hayatının hiçbir döneminde bedelini ödemediği bir şeyin sahibi olmamıştır. Günümüze kadar yetişen liderler içinde dünyada onun kadar İnsan sevgisini sermaye yapmış başka bir lider görülmemiştir. Var olan tüm hak, yetki ve sorumluluklarını halkı adına kullanmış, son maddi varlıklarını da Trabzon Atatürk Köşkü’nde Büyük Türk Milletine devretmiştir. Büyük Atatürk manevi varlığını bütün büyüklüğü ile devam ettirmektedir. O nedenle Büyük Türk Milletine “Benim size tek manevi vasiyetim var. Akıl ve bilimi muktedir kılınız. Benim sözlerim bilime aykırı ise bilimi tercih ediniz.” diyerek kalkınmamızın temelini bilgiye dayandırmıştır” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın