Meslektaşlarımın bayramını kutlarım

Meslektaşlarımın bayramını kutlarım NEVŞEHİR(MHA) Küresel Gazeteciler Konseyi Nevşehir İl Başkanı M Tolga Karaca, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü sebebiyle kutlanan Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Türk basınının sansür konusunda kayda değer bir ivme kazandığını belirten Başkan Karaca, ülkemizde adeta dördüncü kuvvet konumuna gelen basının ciddi bir güç haline geldiğine dikkat çekti. 24 Temmuz 1908 tarihinin […]

 Meslektaşlarımın bayramını kutlarım

24.07.2021 - 11:42

Güncelleme : 24.07.2021 - 11:42

Meslektaşlarımın bayramını kutlarım

NEVŞEHİR(MHA) Küresel Gazeteciler Konseyi Nevşehir İl Başkanı M Tolga Karaca, basında sansürün kaldırılışının yıldönümü sebebiyle kutlanan Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Türk basınının sansür konusunda kayda değer bir ivme kazandığını belirten Başkan Karaca, ülkemizde adeta dördüncü kuvvet konumuna gelen basının ciddi bir güç haline geldiğine dikkat çekti.

24 Temmuz 1908 tarihinin basın için önemli bir gün olduğunun altını çizen KGK Başkanı Karaca, “Basın, toplumun her kesiminin sesi olmayı benimsemiş, toplumu etkileyen ve toplumdan etkilenen bir güç olmaktan da öte demokratik toplumlarda vazgeçilmez kamusal bir güç, çoğu zaman ise yasama-yürütme-yargı’nın ardından dördüncü bir kuvvet olarak ifade edilen organ olmuştur. Gazetelere ve gazeteciye verilen değerin her geçen gün arttığı bir Türkiye’de yaşamak dileğiyle tüm basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın