Mesleki eğitimde 1000 okul projesi

Mesleki eğitimde 1000 okul projesi NEVŞEHİR(MHA) Millî Eğitim Bakanlığınca, 2023 Eğitim Vizyonu’nun odak noktalarından biri olan ve son iki yılda eğitim-ekonomi-istihdam bakış açısıyla yeniden yapılandırılan ve kısa zamanda büyük yeniliklerle ayağa kaldırılan meslek liselerinde “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” başlatıldı. Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Hanifi Şahin ve Yusuf Aydoğmuş ile birlikte “Mesleki […]

 Mesleki eğitimde 1000 okul projesi

16.12.2020 - 8:29

Güncelleme : 16.12.2020 - 8:29

Mesleki eğitimde 1000 okul projesi

NEVŞEHİR(MHA) Millî Eğitim Bakanlığınca, 2023 Eğitim Vizyonu’nun odak noktalarından biri olan ve son iki yılda eğitim-ekonomi-istihdam bakış açısıyla yeniden yapılandırılan ve kısa zamanda büyük yeniliklerle ayağa kaldırılan meslek liselerinde “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” başlatıldı.

Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Hanifi Şahin ve Yusuf Aydoğmuş ile birlikte “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamına alınan 4 okulda incelemelerde bulundu.

Okul ziyaretlerine Acıgöl Kaymakamlığı ziyareti ile başlayan Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Acıgöl Kaymakam Vekili Doğukan Koyuncu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarette “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında bulunan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılması planlanan atölyeler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Milli Eğitim Müdürü Demir, Acıgöl Kaymakam Vekili Doğukan Koyuncu’ya okula vereceği destek ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti. “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında Avanos Kızılırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ürgüp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim ortamının iyileştirilmesine yönelik eğitimler düzenlenecek.

Kültür-sanat ve spor gibi alanların geliştirilmesi için gerekli yatırımlar yapılacak. Bu kapsamda bu okulların bakım ve onarımlarına öncelik verilerek kütüphane oluşturulacak ve bilgi iletişim teknolojileri ile zenginleştirilecek ve Tasarım Beceri Atölyesi kurulacak.

Bu okullarda öğrenim gören öğrencilere temel beceri eğitim desteği sağlanacak. Bu kapsamda öğrencilerin temel beceri eksikliklerini telafi edebilmeleri için destek eğitim programı geliştirdi. Bu eğitimlerde özellikle Türkçe, matematik ve fen okuryazarlığına ağırlık verilecek. Ayrıca okullardaki öğrencilerin velilerine hayat boyu öğrenme kapsamında eğitim desteği sağlanarak kişisel gelişim destekleri ve öğrenci velilerine yönelik programlar uygulanacak.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın