LGS’de Türkiye birincisi Altınyıldız Kolejinden

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi İPEK BARIŞ resmi olmayan sonuçlara göre LGS de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir. 4 Haziran 2023 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi İPEK BARIŞ resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği elde etmiştir. 1 yanlış, 2 yanlış,3 yanlış ve 4 […]

 LGS’de Türkiye birincisi Altınyıldız Kolejinden

06.06.2023 - 2:45

Güncelleme : 06.06.2023 - 2:45

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi İPEK BARIŞ resmi olmayan sonuçlara göre LGS de tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.liği elde etmiştir.

4 Haziran 2023 Pazar günü yapılan Liselere Geçiş Sistemi sınavında Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi İPEK BARIŞ resmi olmayan sonuçlara göre tüm soruları doğru yaparak Türkiye 1.liği elde etmiştir. 1 yanlış, 2 yanlış,3 yanlış ve 4 yanlış ile devam eden çok sayıda öğrenci olduğunu dile getiren, Kurum müdürümüz Sayın AHMET ÜNAL yaptığı açıklamada: “Gelenek yine bozulmadı, başarının ismi yine Altınyıldız İlköğretim Kurumu olmuştur. Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 62 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir’in ve Türkiye’nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği 1185 Öğrencisini Fen Lisesine, 690 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2023 LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir. Öğrencilerimizi 2023 LGS sınavlarına hazırlayan fedakâr öğretmenlerimize, bizlere desteklerini esirgemeyen saygıdeğer velilerimize teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyor, bundan sonraki öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.’ ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın