LGS başarısızlığı öğrencilere değil MEB’e aittir

LGS başarısızlığı öğrencilere değil MEB’e aittir NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-iş sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, LGS başarısızlığının öğrencilere değil, Milli Eğitim Bakanlığına ait olduğunu belirtti. Demir, “Öğrenciler kimsenin umurunda değil Matematik sorularını zor soran yetkilileri biraz empatiye davet ediyorum. Bu çocuklar 1.5 yıldır pandemi altında eğitim aldılar. Azıcık insaf!.. Sınavlar adil,güvenilir ve seçici değil. MEB’in LGS’yi […]

 LGS başarısızlığı öğrencilere değil MEB’e aittir

07.06.2021 - 11:51

Güncelleme : 07.06.2021 - 11:51

LGS başarısızlığı öğrencilere değil MEB’e aittir

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-iş sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, LGS başarısızlığının öğrencilere değil, Milli Eğitim Bakanlığına ait olduğunu belirtti.

Demir, “Öğrenciler kimsenin umurunda değil Matematik sorularını zor soran yetkilileri biraz empatiye davet ediyorum. Bu çocuklar 1.5 yıldır pandemi altında eğitim aldılar. Azıcık insaf!.. Sınavlar adil,güvenilir ve seçici değil. MEB’in LGS’yi derhal kaldırması, eğitimde fırsat eşitliğini bir an önce sağlaması gerekmektedir. Sınav merkezli bir eğitim sistemi, özellikle yaşları küçük çocuklarımız için doğru değildir. Sınavların, ortaokul çağındaki çocuklar için bu kadar önemli hale getirilmesi, pedagojik olarak yanlıştır. Üstelik o yaştaki çocukların başarılarını ölçme ve değerlendirmeye dair sınav yapmaktan başka metotlar da vardır” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın