Kızılırmak rekreasyon çalışmaları başladı

Kızılırmak rekreasyon çalışmaları başladı NEVŞEHİR(MHA) Kızılırmak Rekreasyon ve ıslah projesini hayata geçirmek isteyen Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, projenin her aşamasını titizlikle takip ediyor. Kızılırmak Nehri’nin Gülşehir sınırları üzerinde kurulan Hidro elektrik Santrali ( HES ) ilçede birçok olumsuz sonuçları da beraberinde getirerek, başta sinek, koku ve su seviyesinin yükselmesi sonucu konutlarda kanalizasyon giderlerinde sorunlara […]

 Kızılırmak rekreasyon çalışmaları başladı

10.11.2020 - 9:46

Güncelleme : 10.11.2020 - 9:46

Kızılırmak rekreasyon çalışmaları başladı

NEVŞEHİR(MHA) Kızılırmak Rekreasyon ve ıslah projesini hayata geçirmek isteyen Gülşehir Belediye Başkanı Fatih Çiftçi, projenin her aşamasını titizlikle takip ediyor.

Kızılırmak Nehri’nin Gülşehir sınırları üzerinde kurulan Hidro elektrik Santrali ( HES ) ilçede birçok olumsuz sonuçları da beraberinde getirerek, başta sinek, koku ve su seviyesinin yükselmesi sonucu konutlarda kanalizasyon giderlerinde sorunlara sebep oldu.

Belediye Başkanı Fatih Çiftçi’nin en önemli projeleri arasında yer alan Kızılırmak rekreasyon ve ıslahı projesi emin adımlarla ilerliyor.

Devlet Su İşleri ile birlikte ortak yürütülen projede, kanal içine alınması planlanan Kızılırmak yatağının batimetrik haritası çiziliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın