Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas OSB Kurulacak

Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas OSB Kurulacak Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesi hayata geçirilecek. İlçemiz Karahasanlı köyünde kamu arazisi olarak kullanılan 703 bin metrekarelik arazi Tarıma Dayalı İhtisas OSB olarak değerlendirilecek. Tarıma dayalı organize seracılık bölgesi olarak belirlenen alanda üretim için gerekli parselleme çalışmaları ve araç yolları belirlenecek. Belirlenen yollarla birlikte […]

 Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas OSB Kurulacak

03.03.2021 - 11:26

Güncelleme : 03.03.2021 - 11:26

Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas OSB Kurulacak

Karahasanlı Köyünde Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesi hayata geçirilecek.
İlçemiz Karahasanlı köyünde kamu arazisi olarak kullanılan 703 bin metrekarelik arazi Tarıma Dayalı İhtisas OSB olarak değerlendirilecek.
Tarıma dayalı organize seracılık bölgesi olarak belirlenen alanda üretim için gerekli parselleme çalışmaları ve araç yolları belirlenecek. Belirlenen yollarla birlikte taşıma amaçlı araçlar seralara kadar ulaşmış olacak.
Yapılacak çalışmalarla Kozaklı’da açık alanda yapılan üretime göre 10 kat daha fazla üretim yapılması hedefleniyor.
Nevşehir Valiliği öncülüğünde yürütülen ve fizibilite raporu hazırlanan Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetinde Nevşehir Belediyesi, Nevşehir İl Özel İdaresi, Kozaklı Belediyesi, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Nevşehir Ziraat Odası da yer alarak ortaklığı ile katılım sağlıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın