“Kadınlarımız yorgun”

“Kadınlarımız yorgun” NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Evrensel Kadınlar Derneği (ÜREVKAD) Başkanı Hülya Güldal Bilen, toplumda erkek çocuklarına yeterince sorumluluk verilmemesi nedeniyle kadınların yorulduğunu, ezildiğini dile getirdi. Ev ekonomisine katkı sağlamak için çalışan, daha sonra evine gelip yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik işlerini yapmak durumunda kalan kadının eşi, çocukları, kayınbabası, kayınvalidesine de hizmet etmek durumunda kaldığını belirten ÜREVKAD Başkanı […]

 “Kadınlarımız yorgun”

08.02.2021 - 9:38

Güncelleme : 08.02.2021 - 9:38

“Kadınlarımız yorgun”

NEVŞEHİR(MHA) Ürgüp Evrensel Kadınlar Derneği (ÜREVKAD) Başkanı Hülya Güldal Bilen, toplumda erkek çocuklarına yeterince sorumluluk verilmemesi nedeniyle kadınların yorulduğunu, ezildiğini dile getirdi.

Ev ekonomisine katkı sağlamak için çalışan, daha sonra evine gelip yemek, çamaşır, bulaşık, temizlik işlerini yapmak durumunda kalan kadının eşi, çocukları, kayınbabası, kayınvalidesine de hizmet etmek durumunda kaldığını belirten ÜREVKAD Başkanı Bilen, “Toplumumuzda kadınlarımız ne yazık ki gelenek ve göreneklerimizden de gelen kültürle ezilmiş durumda. Bir yandan ev ekonomisine katkı sağlamak için çalışmak zorunda kalan kadınlarımız bir yandan da eşinin ve çocuklarının her türlü ihtiyaçlarına yetişmek zorunda bırakılıyor. Kadınlarımız ben kendi kendime yetişebiliyorum diye çalışmalı ve çalıştığı işinde de, işten sonra geldiği evinde de mutlu olmalı. Eve geldiğinde eşine, kayınvalidesi ve kayınbabasına, çocuklarına yemek hazırlayan, evinin temizliği ile uğraşan kadınlarımızın bu toplumsal anlayıştan yorulduklarını düşünüyorum. Yavaş yavaşta olsa bu anlayış değişiyor ama bu sürecin biraz daha hızlanması gerektiğini düşünüyorum. Erkek çocuklarına gerekli sorumluluğun verilmemesi kadını yoruyor. Ben 6 yıldır Nevşehir’de yaşıyorum ve ailelerin ister istemez bu sorunu yaşadıklarını, kadınlarımızın özellikle bu sorunları yaşadıklarını düşünüyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın