Kadına siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil sağlanmalıdır

Kadına siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil sağlanmalıdır NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, kadınlara siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil hakkı verilmesi gerektiğini vurguladı. Beşer, “Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet ile toplumsal yaşamın her alanında eşitliği amaçlayan köklü değişiklikler gerçekleştirilmiş, lâiklik ilkesi yaşama geçirilerek demokratikleşme sürecine hız kazandırılmıştır. Evin mutfağı gibi […]

 Kadına siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil sağlanmalıdır

05.12.2020 - 13:17

Güncelleme : 05.12.2020 - 13:17

Kadına siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil sağlanmalıdır

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, kadınlara siyasette ve yönetim kademelerinde eşit temsil hakkı verilmesi gerektiğini vurguladı.

Beşer, “Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet ile toplumsal yaşamın her alanında eşitliği amaçlayan köklü değişiklikler gerçekleştirilmiş, lâiklik ilkesi yaşama geçirilerek demokratikleşme sürecine hız kazandırılmıştır. Evin mutfağı gibi siyasi partilerin mutfakları da kadın için sonuna kadar açıktır. Atatürk’ün seçme ve seçilme hakkına kavuşturduğu Kadınların siyaset ve yönetim kademelerindeki temsil oranlarının yükselmesi ve siyasal yaşamdaki etkinliklerinin artmasının, ülkemize güç kazandıracağı kuşkusuzdur. Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanınmasının yıldönümünü kutluyor, kadınlara bu aydınlık yolu açan, kadın haklarının en büyük savunucusu Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın