İYİ Parti 6 yaşında

İYİ Parti 6 yaşında NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti il başkanı Yücel Kesen, Partinin kuruluşunun 6. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu. Kesen, “İYİ Parti, siyaseten zifiri karanlık bir havada, namünasip şartlarda, kurumsuzluk ve kuralsızlık ortamında, hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir zamanda, milletin arzu ve isteği doğrultusunda, ‘masa’ başında değil; Sayın Meral Akşener’in yolbaşçılığında cesurlar hareketinin şehir şehir, ilçe ilçe, […]

 İYİ Parti 6 yaşında

26.10.2023 - 14:26

Güncelleme : 26.10.2023 - 14:26

İYİ Parti 6 yaşında

NEVŞEHİR(MHA) İYİ Parti il başkanı Yücel Kesen, Partinin kuruluşunun 6. yıldönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

Kesen, “İYİ Parti, siyaseten zifiri karanlık bir havada, namünasip şartlarda, kurumsuzluk ve kuralsızlık ortamında, hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir zamanda, milletin arzu ve isteği doğrultusunda, ‘masa’ başında değil; Sayın Meral Akşener’in yolbaşçılığında cesurlar hareketinin şehir şehir, ilçe ilçe, belde belde ve köy köy Türkiye’nin her yerinde çok çetin ve çok cesurca mücadelelerinin sonucunda millet tarafından adeta ‘sokakta’ kurulmuştur.

Onun için emsalsizdir ve kıymetlidir. Üzerine titrenilmelidir.

Kurucusu millet olduğu için sahiplenilmelidir, korunmalıdır, sakınılmalıdır.

Ve en önemlisi yaşatılmalıdır.

Çünkü İYİ Parti; hukukun üstünlüğünü ilke edinen, demokrasiyi arzulayan, gelişme ve kalkınmayı hedefleyen, Cumhuriyet’in kuruluş felsefesini ve kurucu kadrosunu özümseyen milletimizin ve Türk milliyetçilerinin yeşeren umutlarının yegane kaynağıdır.

İYİ Parti, günlük siyasi hadiselere göre değerlendirilecek bir kuruluş değildir, uzun soluklu bir yolculuğun ve kutlu bir davanın adıdır.

İYİ Parti; aldığı oya göre ‘seçimlik’ kıymetlendirilecek bir yapı hiç değildir, varlığı ile siyasette özgül ağırlığını hissettiren büyük bir müessesedir.

İYİ Parti; içinde millet olmayan siyaset anlayışının ve ilkesiz dönüşlerin değil, milleti siyasetinin öznesi yapan tarihsel duruşun adıdır.

Bu kutlu davanın ve tarihsel duruşun mensubu olanlara selam olsun.

İmkânsızı mümkün kılan liderine/liderimize saygı olsun.

Zorumuzu kolay kılan Cenab-ı Allah’a binlerce kez şükran olsun.

Kutlu çatının 6. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Nice yılları olsun” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın