ALTINYILDIZ KOLEJİ ÜNİVERSİTE’DE DEV PROVA DA!

ALTINYILDIZ KOLEJİ ÜNİVERSİTE’DE DEV PROVA DA! Özel Altınyıldız Koleji öğrencileri önceki yıllarda olduğu gibi 2020-2021 eğitim öğretim yılında da Türkiye geneli deneme sınavı için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde sınav heyecanını yatıştırmak amacıyla dev provada bir araya geldi. Altınyıldız Koleji 12. sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarında yaşayabilecekleri ve tüm öğrencilerin başarılarında büyük bir etkiye sahip olan […]

 ALTINYILDIZ KOLEJİ ÜNİVERSİTE’DE DEV PROVA DA!

02.06.2021 - 16:18

Güncelleme : 02.06.2021 - 16:18

ALTINYILDIZ KOLEJİ ÜNİVERSİTE’DE DEV PROVA DA!

Özel Altınyıldız Koleji öğrencileri önceki yıllarda olduğu gibi 2020-2021 eğitim öğretim yılında da Türkiye geneli deneme sınavı için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde sınav heyecanını yatıştırmak amacıyla dev provada bir araya geldi.

Altınyıldız Koleji 12. sınıf öğrencilerinin üniversite sınavlarında yaşayabilecekleri ve tüm öğrencilerin başarılarında büyük bir etkiye sahip olan sınav kaygısını azaltmak amacıyla üniversite de gerçekleştirilen sınavda öğrencilerimize gerçek sınav koşulları oluşturulmaya çalışılmıştır.

Üniversite de gerçekleştirilen prova sınavımız 150 öğrencimizin katılımıyla TYT ve AYT sınavları iki oturum şeklinde yapılmaktadır. Olumlu etkilerini gördüğümüz sınavlarımızla Türkiye’nin eğitimde lider okulu olan Altınyıldız Koleji, geleceğin liderlerini yetiştirme idealinde her imkân ve fırsatı sunmaktadır.

Öğrencilerimizin her an yanında olan idareci, öğretmen, velilerimize ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ne teşekkür eder, bütün öğrencilere girecekleri sınavlarda başarılar dileriz.

2020 Üniversite Sınavlarında öğrencilerimiz çeşitli alanlarda Nevşehir birinciliklerini elde ederek, üniversite yerleştirme sonuçlarında, Boğaziçi, ODTÜ, Hacettepe, Cerrahpaşa, Ankara Tıp, İTÜ, Gazi, Sabancı gibi Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine yerleşmişlerdir.

2020- 2021 Eğitim–Öğretim yılında da her an başarılarımıza yeni başarı ekliyoruz. Geceli gündüzlü emeklerimizin ve kurumsal yapımızın mükemmelliği ile yüzyüze ve uzaktan eğitim sürecinde de Türkiye‘de başarılı olduğumuzun kanıtladık. 2021- Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav sonuçlarında öğrencilerimizin Nevşehir 1.si, Sözel Türkiye 12.si, Eşit Ağırlık Türkiye 29.su, Genel Sıralamada Türkiye 45.si olmuşlardır.

Altınyıldız Koleji öğrencilerimiz; Türkiye geneli ilk 1000’de 4, İlk 10.000’de 12, İlk 20.000’de 24, İlk 30.000’de 32 öğrencimiz yer almıştır. Şampiyon öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyor, başarılı idareci ve öğretmen kadromuza teşekkür ediyoruz.

Sınavlara girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın