İl Sağlık Müdürü Aşının 2. dozunu yaptırdı

İl Sağlık Müdürü Aşının 2. dozunu yaptırdı Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Sinovac Biotech firmasının geliştirdiği CoronaVac aşının ilk dozunu Ocak Ayı’nda vurulmuştu. İkinci doz aşıyı Nevşehir Merkez Toplum Sağlığı Merkezi aşı biriminde vuruldu.   İlgili Haber 203.TOGG Nevşehir Ticaret Borsası’nın oldu Ünlübay; “Covid-19 aşı çalışmasının ilk dozunu ocak ayında olmuştum, 28 günlük […]

 İl Sağlık Müdürü Aşının 2. dozunu yaptırdı

11.02.2021 - 12:38

Güncelleme : 11.02.2021 - 12:38

İl Sağlık Müdürü Aşının 2. dozunu yaptırdı

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Sinovac Biotech firmasının geliştirdiği CoronaVac aşının ilk dozunu Ocak Ayı’nda vurulmuştu. İkinci doz aşıyı Nevşehir Merkez Toplum Sağlığı Merkezi aşı biriminde vuruldu.

 

Ünlübay; “Covid-19 aşı çalışmasının ilk dozunu ocak ayında olmuştum, 28 günlük bekleme süresinden sonra ikinci doz aşımızı olduk. Çok şükür hiç bir yan etki yaşamadık.” dedi.

 

Ünlünbay ; ”Yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında başlatılan aşı uygulaması kapsamında Nevşehir de toplam aşılanan kişi sayısı 11 bin 477 geçtiğini bildirdi.

 

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenen “COVID-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi”ne göre birinci aşamada yer alan sağlık çalışanlarının aşılanmasının bu gün itibari ile 2. doz aşıları vurulmaya başlandı. Şimdi en kısa sürede sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 2.doz aşılarını da yaparak bu illetten kurtulmayı diliyoruz. Aşılama biriminde görev yapan tüm sağlık çalışanlarına gayretleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın