Hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz

Hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, yayınladığı mesajında 15 Temmuz’un hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişi olduğuna dikkat çekti. Demir, “”Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” dizeleriyle Milli Marşımızda vurgulanan hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz. […]

 Hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz

15.07.2021 - 11:44

Güncelleme : 15.07.2021 - 11:44

Hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, yayınladığı mesajında 15 Temmuz’un hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişi olduğuna dikkat çekti.

Demir, “”Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” dizeleriyle Milli Marşımızda vurgulanan hürriyet aşığı bir milletin şanlı direnişidir 15 Temmuz. Milli iradeyi ayaklar altına alan, birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, emperyalist ve Siyonist güçlerle iş birliği yapan hainlerin hüsrana uğradığı gündür. Şanlı bir direniş olarak tarihe geçen bu mücadelede, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazarak canlarını feda eden şehitleri hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani görevimizdir.

15 Temmuz’da Türk milleti halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiş ve tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir. Milletimiz bayrağı, özgürlüğü, ezanı ve geleceği elinden alınmaya çalışıldığında korkusuz birer kahramana dönüşebileceğini ispatlamıştır. Tarih sayfalarında kaldığı düşünülen bağımsızlık ateşinin her an yeniden harlanacağı anlaşılmıştır. Bizler 15 Temmuz’u çocuklarımıza ve gençlerimize anlatırken tekbirler, salalar, dualar eşliğinde tanklara, tüfeklere, F-16’lara meydan okuyarak direnen kahramanlarımızı örnek gösteriyoruz. İşte bu ruh, Malazgirt’ten beri bu toprakları vatan yapmak için verdiğimiz mücadelenin ruhuyla aynıdır diyoruz. 15 Temmuz’un Çanakkale Savaşlarından İstiklal Harbi’mize, İstanbul’un Fethi’nden Kut’ül Amare’ye uzanan şanlı Türk tarihine aynı inançla eklenen bir destan olduğunu anlatıyoruz. Anlatıyoruz ki, bu milletin bir ferdi olmalarının gururunu yaşayıp geçmişleriyle övünsünler. Tarihimizi ve kültürümüzü kendilerine pusula edinerek geleceğimizi 15 Temmuz ruhuyla temellendirsinler.

Allah’ın yardımı ve milletin cesaretiyle başarısızlığa uğratılan darbe girişimi sırasında canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Karanlık 15 Temmuz gecesini aydınlatan milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın