Hak-İş İl Başkanından 24 Kasım kutlaması

Hak-İş İl Başkanından 24 Kasım kutlaması NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş sendikası Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, 24 Kasım Öğretmenler günüyle ilgili bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Mutlu, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz ve geleceğimizi şekillendirecek kuşaklara, özgür ve bilimsel düşünme gücü, insan haklarına saygı, hukukun üstünlüğü, toplumsal duyarlılık, ahlak ve erdem sahibi bireyler olarak yaşamak gibi çağımızın olmazsa […]

 Hak-İş İl Başkanından 24 Kasım kutlaması

24.11.2020 - 11:46

Güncelleme : 24.11.2020 - 11:46

Hak-İş İl Başkanından 24 Kasım kutlaması

NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş sendikası Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, 24 Kasım Öğretmenler günüyle ilgili bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mutlu, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz ve geleceğimizi şekillendirecek kuşaklara, özgür ve bilimsel düşünme gücü, insan haklarına saygı, hukukun üstünlüğü, toplumsal duyarlılık, ahlak ve erdem sahibi bireyler olarak yaşamak gibi çağımızın olmazsa olmaz değerlerini aşılamayı şiar edinmiş bu ulvi mesleğin mensuplarını saygıyla selamlıyorum. Öğretmenlik, Dünyanın en kutsal mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Dolayısıyla her çeşit mesleğin toplumdaki bireylere kazandırılması da öğretmenlerin eseridir. Onun için sizler toplumun tüm bireylerine yol gösteren birer öndersiniz. Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığı da gösteren sizlersiniz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır “ sözüyle öğretmenlerin ve bireylerin geleceğe hazırlanması misyonunun önemini en güzel şekilde vurgulamıştır” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın