GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…   Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız; 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonrası yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Parmaksız açıklamasında; “Öncelikle aziz milletimize geçmiş olsun diyorum. Deprem felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yararlılarımıza acil şifa, yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Ülkemizi sarsan deprem […]

 GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…

09.02.2023 - 12:34

Güncelleme : 09.02.2023 - 12:34

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…

 

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız; 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonrası yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Parmaksız açıklamasında;

“Öncelikle aziz milletimize geçmiş olsun diyorum. Deprem felaketinde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yararlılarımıza acil şifa, yakınlarını kaybedenlere sabır diliyorum. Ülkemizi sarsan deprem felaketi sonrası Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak ivedilikle bir araya gelerek gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunduk. Deprem bölgesinin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile AFAD tarafından belirlenen malzemelerin temini için çalışmalara başladık. İlk etap yardım tırlarını Valiliğimiz aracılığı ile bölgeye uğurladık.

Nevşehir Valimiz İnce Sezer Becel başkanlığında Nevşehir Valiliğimiz koordinatörlüğünde uyum içinde çalışmaya başladık. Odamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Habil Uluer ve Yönetim Kurulu Üyemiz Tevfik Ölmez sürekli olarak Nevşehir Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde çalışmalarını yürütüyorlar. Habil Uluer; üyelerimizden gelen yardım başvurularında Valiliğimiz ile koordinasyonu sağlarken; Tevfik Ölmez ise depremzedelerin ilimizde konuk edilmeleri koordinasyonunu sağlamaktadır. Depremzedelerin konuk edilmesinde vatanseverliklerini ortaya koyan; otellerini bedelsiz olarak depremzedelere açan, her türlü desteği veren kıymetli turizmcilerimize de ayrıca teşekkür ederim.

 

GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ…

Parmaksız açıklamasının devamında;

“ Bizler Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi olarak imkanlarımız dahilinde yardım çalışmalarına katkı sağlasak da özellikle ifade etmek isterim ki; bir Nevşehirli olmaktan, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve üyesi olmaktan dolayı bir kez daha onur ve gurur duydum. İlk destek çağrımız ile birlikte saygıdeğer üyelerimizden ve Nevşehir İş Aleminden çok olumlu geri dönüşler aldık, almaya devam ediyoruz. Bu sebeple yaşanan bu büyük felaketin yaralarını bir an evvel sarabilmek, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bir an evvel ulaşabilmek adına “GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ” dür diyor, tüm Nevşehir İş Alemi’ni Nevşehir Valiliğimiz öncülüğünde yürütülen yardım seferberliğine katkıda bulunmaya davet ediyorum. Saygılarımla…” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın