GES projelerinin yılın ilk bölümünde tamamlanması hedefleniyor

GES projelerinin yılın ilk bölümünde tamamlanması hedefleniyor NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılında hayata geçirilen ve bu yılın ilk yarısında bitirilmesi planlanan Güneş Enerji Santralleri(GES) projesinin çalışmaları hızla devam ediyor. . Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, içme suyu kuyularının enerji bedelinin en az yüzde 50’sini karşılamak ve bu sayede hem çevreci hem de uzun vadede ekonomik olarak halkı içme suyuna […]

 GES projelerinin yılın ilk bölümünde tamamlanması hedefleniyor

01.02.2021 - 9:40

Güncelleme : 01.02.2021 - 9:40

GES projelerinin yılın ilk bölümünde tamamlanması hedefleniyor

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından 2020 yılında hayata geçirilen ve bu yılın ilk yarısında bitirilmesi planlanan Güneş Enerji Santralleri(GES) projesinin çalışmaları hızla devam ediyor. .

Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, içme suyu kuyularının enerji bedelinin en az yüzde 50’sini karşılamak ve bu sayede hem çevreci hem de uzun vadede ekonomik olarak halkı içme suyuna eriştirmek amacıyla 29 köyde hayata geçirdiği Güneş Enerji Santralleri (GES) projesinin zemin çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Acıgöl İlçesine bağlı Karacaören köyündeki GES projesinin zemin beton atma işine devam eden ekipler, diğer taraftan ise yine Karacaören ve Kozaklı İlçesine bağlı Dörtyol köylerinin içme suyu elektrik arızasını gidererek, köylere yeniden su verilmesini sağladı.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın