Genç Alemdar, Önder Genç Gönüllüler buluşması için Ankara’ya gitti

Genç Alemdar, Önder Genç Gönüllüler buluşması için Ankara’ya gitti NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelindeki imam hatip liselerinden bin 150 genç öğrenci temsilcilerinin katılımıyla iki gün sürecek olan “Yunus Emre Yolunda Genç Gönüllüler Buluşması” programın beşincisi Ankara’da gerçekleştirilecek. ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Nevşehir Merkez ve İlçe İmam Hatip Liseleri GençAlemdar Okul Başkanı öğrencilerimizi sabah saatlerinde kampa katılmak üzere […]

 Genç Alemdar, Önder Genç Gönüllüler buluşması için Ankara’ya gitti

11.05.2022 - 13:16

Güncelleme : 11.05.2022 - 13:16

Genç Alemdar, Önder Genç Gönüllüler buluşması için Ankara’ya gitti

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye genelindeki imam hatip liselerinden bin 150 genç öğrenci temsilcilerinin katılımıyla iki gün sürecek olan “Yunus Emre Yolunda Genç Gönüllüler Buluşması” programın beşincisi Ankara’da gerçekleştirilecek.

ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği Nevşehir Merkez ve İlçe İmam Hatip Liseleri GençAlemdar Okul Başkanı öğrencilerimizi sabah saatlerinde kampa katılmak üzere yolcu etti.

Yunus Emre Yolunda Genç Gönüllüler Buluşması, 11-12 Mayıs’ta Türkiye genelindeki imam hatip liselerinden öğrencilerin katılımıyla Ankara Kızılcahamam’da yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da katılarak birer konuşma yapacağı programda gençler, çeşitli konularda görüşlerini dile getirecek.

ÖNDER Gençlik tarafından düzenlenen Genç Gönüllüler buluşması bu yıl 5’nci kez gerçekleştiriliyor.

2022 yılının Yunus Emre yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle bu temada düzenlenen buluşmada gençler büyüklerinden konuya ilişkin aktarımlarını dinlerken, kendileri de çeşitli oturumlarda konuyu irdeleyecek.

Türkiye genelindeki 81 ilde bulunan imam hatip liselerinden okul temsilcilerinin katıldığı programa, 695 erkek 455 kız öğrenci olmak üzere toplam bin 150 öğrenci iştirak edecek.

Mihmandar ve liderlerle birlikte toplam bin 450 kişiyle program icra edilecek.

ÖNDER Gençlik Başkanı Resul Çitçi’nin selamlama konuşmasıyla başlayacak programın açılışında, ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu gençlere hitap edecek.

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Gönül Coğrafyamızda Yunus Emre” başlığıyla açılış dersini gerçekleştirecek.

Birinci oturumda MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, “Adalet ve Merhamet Arayışında Gençler” üzerine konuşmasını yapacak. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, “Anadolu’yu mayalayan öncüler” üzerine konuşacak.

İkinci oturumda ise Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Selim Cerrah, “İlim kendini bilmektir” başlıklı bir sohbet gerçekleştirecek.

Buluşmanın ikinci gününde kız ve erkek öğrencilerin yer aldığı öğrenci panelleri gerçekleştirilecek.

Türkiye genelindeki liselerden okul temsilcilerinin katıldığı panelde “Fikir dünyamızın şekillenmesinde dinimiz”, “Birlik içinde çalışma kültürü”, “CV’ye sığmayan hayat: Görünmeyen üniversite”, “Önder bir gencin yol haritası” sunumları yapılacak.

İkinci bir panelde ise erkek öğrenci liderlerinin katılımıyla aynı başlıklar ele alınacak.

Programda ayrıca musiki programı uygulayan Ankara Ulus İlk Meclis Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan ÖNDER Türk Müziği Gençlik Korosu, katılımcılara mini bir konser verecek.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın