Gençler geleceği tasarlıyor projesi

Gençler geleceği tasarlıyor projesi NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AHİLER Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Sosyal Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun görülen “Gençler Geleceği Tasarlıyor” isimli proje kapsamında kurulan Sanal Gerçeklik Atölyesi bütün branşlarda öğrenci ve öğretmenlere hizmet sunabilecek. Proje kapsamında 360 Fusion eğitimi alacak öğretmenler öğrencileriyle birlikte gerçekleştirecekleri tasarımlarını prototipleme sistemi ile […]

 Gençler geleceği tasarlıyor projesi

21.12.2020 - 10:39

Güncelleme : 21.12.2020 - 10:39

Gençler geleceği tasarlıyor projesi

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, AHİLER Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Sosyal Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesi uygun görülen “Gençler Geleceği Tasarlıyor” isimli proje kapsamında kurulan Sanal Gerçeklik Atölyesi bütün branşlarda öğrenci ve öğretmenlere hizmet sunabilecek.

Proje kapsamında 360 Fusion eğitimi alacak öğretmenler öğrencileriyle birlikte gerçekleştirecekleri tasarımlarını prototipleme sistemi ile deneyimleme imkanı bulacaklar. Sanal Gerçeklik Atölyesi 1 adet Prototipleme sistemi, 1 adet Sanal Gerçeklik Gözlüğü, 6 adet Tasarım Bilgisayarı ve 1 adet 3 boyutlu yazıcıdan oluşmakta.

Sanal Gerçeklik Atölyesi, okul içi yapılacak eğitim faaliyetlerinde etkin olarak kullanılarak mesleki  ve akademik eğitim kalitesinin artmasına büyük katkı sağlayacak. Daha sonra yaygınlaştırma faaliyetleri ile Nevşehir’de de eğitim kalitesinin artırılmasına katkı sunulacak.   

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın