GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ALTINYILDIZ’DA YETİŞİYOR

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ALTINYILDIZ’DA YETİŞİYOR   Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi’nde öğrenciler yaparak, yaşayarak öğreniyor. Çeşitli ulusal ve uluslararası bilim yarışmalarında Dünya dereceleri kazanan, TÜBİTAK Türkiye 1.si olan öğrencileri yetiştiren Altınyıldız Liselerinde en zor konular deneylerle ve gözlemlerle laboratuvarlarda öğreniliyor. Altınyıldızlı öğrenciler; biyoloji derslerinin her ünite sonunda laboratuvar ortamında deneyler yaparak, bilgileri daha pekiştirmeleri sağlanıyor. […]

 GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ALTINYILDIZ’DA YETİŞİYOR

17.05.2022 - 12:05

Güncelleme : 17.05.2022 - 12:05

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI ALTINYILDIZ’DA YETİŞİYOR

 

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi’nde öğrenciler yaparak, yaşayarak öğreniyor.

Çeşitli ulusal ve uluslararası bilim yarışmalarında Dünya dereceleri kazanan, TÜBİTAK Türkiye 1.si olan öğrencileri yetiştiren Altınyıldız Liselerinde en zor konular deneylerle ve gözlemlerle laboratuvarlarda öğreniliyor.

Altınyıldızlı öğrenciler; biyoloji derslerinin her ünite sonunda laboratuvar ortamında deneyler yaparak, bilgileri daha pekiştirmeleri sağlanıyor. Koyun, keçi, dana, inek… gibi hayvanlardaki Nephros(Böbrek), Pulmonarius(Akciğer), Lecur (Karaciğer), Lienis (Dalak), Stomochum(Mide) kesitlerini incelemelerde bulunarak hem çok eğlenerek hem de bilgileri yaşayarak öğrendiler.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın