Engellilerin topluma kazandırılması için herkese görev düşüyor

Engellilerin topluma kazandırılması için herkese görev düşüyor NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, engellilerin topluma yararlı birer birey olabilmeleri için toplumda herkese önemli görevler düştüğünü belirtti. Beşer, 3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam […]

 Engellilerin topluma kazandırılması için herkese görev düşüyor

02.12.2020 - 12:02

Güncelleme : 02.12.2020 - 12:02

Engellilerin topluma kazandırılması için herkese görev düşüyor

NEVŞEHİR(MHA) Kapadokya Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Habibe Beşer, engellilerin topluma yararlı birer birey olabilmeleri için toplumda herkese önemli görevler düştüğünü belirtti.

Beşer, 3 Aralık dünya engelliler günü nedeniyle yaptığı açıklamada; “Birleşmiş Milletler tarafından Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının geliştirilmesi açısından önemli bir gündür. Çağdaş dünyanın geldiği ileri noktada engelli vatandaşlarımıza, eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımının sağlanması, ailelerinin desteklenmesi, özürlülerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması sosyal devletin asli görevidir. Engelli bireylerimize destek olmayı toplumsal bir ödev olarak görüyor, sorumlu konumda olan ve kendilerini sorumlu gören tüm ilgili ve yetkililerin böyle bir toplumsal duyarlılıkla hareket edeceklerine olan inancımı bir kez daha ifade etmek istiyor, tüm engelli vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın