Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır

Unutulmasın ki; Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, sendika olarak sadece eleştirilerde bulunan değil, yeri geldiğinde sorunlara çözüm önerileri sunan bir anlayışta olduklarını ifade etti. Demir, “Eğitim-İş olarak sadece eleştirmekle kalmayıp, hızla atılması gereken adımları tekrarlıyoruz: – Okullardaki hijyen, velilerin cebine, okul yöneticilerinin insafına bırakılamaz. […]

 Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır

13.10.2020 - 12:10

Güncelleme : 13.10.2020 - 12:10

Unutulmasın ki; Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Nevşehir İl Başkanı İbrahim Demir, sendika olarak sadece eleştirilerde bulunan değil, yeri geldiğinde sorunlara çözüm önerileri sunan bir anlayışta olduklarını ifade etti.

Demir, “Eğitim-İş olarak sadece eleştirmekle kalmayıp, hızla atılması gereken adımları tekrarlıyoruz:

– Okullardaki hijyen, velilerin cebine, okul yöneticilerinin insafına bırakılamaz. Her türlü eksik malzeme Bakanlık tarafından temin edilmeli, uzmanlarca kullanılmalı ve denetlenmelidir. 

– İhtiyaç sahibi tüm çocuklara hızla tablet ve internet temin edilmeli, tek bir çocuğun bile eğitime ulaşamadığı bir ülkenin “gelişmiş” sayılamayacağı ve o noktada sosyal devletten bahsedilemeyeceği unutulmamalıdır.

– Tüm köy okulları derhal açılmalı, bu vesileyle taşımalı eğitim garabeti de son bulmalıdır. 

– Eğitim, hibrit halde ve zor koşullar altında yürütülüyorken müfredat seyreltilmeli, öğrencilerin sorumlu olduğu konular azaltılmalıdır.

– Öğretmenlerin öğrencilerine canlı ders verebilmesini sağlayan bir sistem, devlet eliyle kurulmalı, öğrenciler ve öğretmenler ne olduğu belirsiz programları kullanmaktan kurtarılmalıdır.

– Öğretmenlerin kendilerinden kaynaklanmayan durumlara bağlı olarak yaşanacak aksaklıklardan öğretmenlerin sorumlu tutulması uygulamaları son bulmalıdır.  Yüz yüze yapılan derslerde ücretler yüzde yüz arttırımlı ödenmeli, uzaktan eğitim faaliyetleri maaş karşılığı değerlendirilse de hesaplamalarda öğretmenlerin haftalık ders çizelgeleri esas alınmalıdır.

Unutulmasın ki; Eğitim, ülke için parlak bir geleceğe açılan yegane kapıdır ve onu ardına kadar açmanın başlıca yolu, çocuklarımız arasında fırsat eşitliği yaratmaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın