Cumhuriyetin kurumları, Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamaz

Cumhuriyetin kurumları, Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamaz NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Cumhuriyetin kurumlarının Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamayacağını dile getirdi. Başkan Demir, “Kurtuluş Savaşı’na karşı çıkmış ve düşmanla işbirliği yapmış İskilipli Atıf’ı ananlar unutmasın ki; Kurtuluş Savaşı, yalnız ülkemizi işgal eden emperyalizme karşı değil, onun içerideki işbirlikçileri olan bölücü ve gerici […]

 Cumhuriyetin kurumları, Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamaz

10.02.2021 - 9:25

Güncelleme : 10.02.2021 - 9:25

Cumhuriyetin kurumları, Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamaz

NEVŞEHİR(MHA) Eğitim-İş Sendikası Nevşehir Şube Başkanı İbrahim Demir, Cumhuriyetin kurumlarının Cumhuriyet düşmanlarını övme yeri olamayacağını dile getirdi.

Başkan Demir, “Kurtuluş Savaşı’na karşı çıkmış ve düşmanla işbirliği yapmış İskilipli Atıf’ı ananlar unutmasın ki; Kurtuluş Savaşı, yalnız ülkemizi işgal eden emperyalizme karşı değil, onun içerideki işbirlikçileri olan bölücü ve gerici güçlere karşı da kazanılmış bir savaştır. Kazanılan bu zafer Cumhuriyetle taçlandırılmıştır. Cumhuriyetin kurumları, cumhuriyet düşmanlarına itibar etme yeri olarak kullanılamaz. Böyle bir anlayışa devletin anayasal kurumlarının alet edilmesine sessiz kalınmamalıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden ve oturdukları koltukları Cumhuriyet’e borçlu olan kamu görevlilerinin, cumhuriyetin kuruluş felsefesine uygun bir davranış içinde olmaları zorunludur” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın