Cumhuriyet, yüce milletimizin, şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır

Cumhuriyet, yüce milletimizin, şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdırNEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Cumhuriyetin Türk Milletinin, Şehit ve Gazilerin armağanı olduğunu vurguladı.Başkan Özmen, “Cumhuriyet, Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulmuş büyük bir eserdir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyet, yüce milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır. […]

 Cumhuriyet, yüce milletimizin, şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır

29.10.2020 - 8:01

Güncelleme : 29.10.2020 - 8:01

Cumhuriyet, yüce milletimizin, şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Cumhuriyetin Türk Milletinin, Şehit ve Gazilerin armağanı olduğunu vurguladı.
Başkan Özmen, “Cumhuriyet, Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla kurulmuş büyük bir eserdir. Üstün bir özveri ve vatan sevgisi ile kurulan Cumhuriyet, yüce milletimizin istiklali için mücadele eden şehit ve gazilerimizin bizlere armağanıdır. Gazi Mustafa Kemal’in öncülüğünde tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümektedir. Muasır medeniyeti yakalamış modern Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir.
Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde ülkemiz, eğitimden sağlığa, sanayiden, altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Türkiye Cumhuriyeti bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda medeniyet değerlerinden aldığı ilham ve benimsediği evrensel ilkelerle uygar dünyanın gelişmiş bir üyesi olmayı sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın